facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 30 cze, 2016
- brak komentarzy
Drugi z rzędu bardzo gorący i dynamiczny w pogodzie weekend.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obecny tydzień w pogodzie bardzo przypomina miniony. Po weekendowym ochłodzeniu, nastąpiła stabilizacja aury, temperatura spadła, a gwałtowne zjawiska atmosferyczne ustąpiły. Do czasu. Już od wczoraj, zaczęło napływać do nas coraz cieplejsze i wilgotne powietrze. Największy żar rozleje się po dzielnicach południowo-wschodnich, a w sobotę – dokładnie jak przed tygodniem – nastąpi kulminacja ocieplenia z temperaturami podobnymi, jak w poprzednią sobotę, tj. do 35 stopni na plusie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Upał nie powinien dotrzeć jedynie do północnych dzielnic Polski. Tam, będzie nieco poniżej 30 stopni C. Analogia pogodowa objawi się również w ochłodzeniu, które przyjdzie z soboty na niedzielę. To przez front chłodny, który zacznie wypierać gorącą masę powietrza. Ponownie można spodziewać się bardzo silnych, punktowych zjawisk burzowych.

CIMG1088

Miesiące letnie, jak na razie, spektakularnie rozpoczynają swój czas. Przełom maja i czerwca przyniósł pogodowego “łobuza”. Teraz ponownie chce on narozrabiać na powitanie lipca. ;)) I jak zawsze należy podkreślić, że niektórym terenom “upiecze” się i nie sięgną ich furiackie burze. Niewątpliwym plusem jest brak zniszczeń, minusem – brak opadów. Kompromisem byłby gruby i wydajny niż z ciągłymi opadami, ale bez burzowych “łobuzów”. Na to się jednak nie zanosi. 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.