facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 07 gru, 2015
- brak komentarzy
Korekta prognozy pogody na wtorek z powodu mgieł.

CIMG4404

Nad Polską, cały czas zalega wilgotna masa powietrza, która nie pozwala w wielu miejscach, przebić się promieniom słonecznym. Wilgoć ta, utrzyma się też jutro. Do tego, coraz słabszy wiatr i wieczorne oraz nocne spadki temperatur, będą tworzyć bardzo sprzyjające warunki do tworzenia się mgieł i zamgleń. W dzielnicach, w których koncentracja wilgoci jest największa, mgły mogą utrzymywać się cały dzień. Najbardziej korzystne warunki dla mgieł, panują obecnie w pasie od Pomorzu, Warmii, Kujaw, Wielkopolski, przez centrum, częściowo Mazowsze, Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. To właśnie w regionach, mgły mogą najbardziej ograniczać widoczność. Ich rozwój, może nastąpić już podczas nadchodzącej nocy. Widoczność, lokalnie może spadać do 100-200 metrów. Pozostała część Polski, będzie w nieco lepszej sytuacji. Spodziewane są raczej zamglenia niż gęste mgły i powinny one ustąpić w godzinach popołudniowych. Jeżeli w nocy, podczas mgieł, dojdzie do rozpogodzeń i pojawienia się przymrozków, może pojawić się niebezpieczne oblodzenie!!!

W związku z tym, że mgły, mogą w w/w regionach, utrzymywać się przez cały dzień, to zapowiadane w prognozach 10-13 stopni na plusie, może okazać się nietrafione, a słupki rtęci, będą wskazywać w tych miejscach o kilka stopni mniej.

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.