facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
- 13 wrz, 2015
- brak komentarzy

O BLOGU I O MNIE

Witaj i Darz Grzyb!

Nazywam się Paweł Lenart. Rodowity Wrocławianin. Rocznik 1979. Zapalony grzybiarz, treehunter, miłośnik lasów. Czasami mocno balansujący pomiędzy rzeczywistością a sferą duchową. Od 16 października 2015 roku rozpocząłem blogowanie. Dzięki pisaniu na blogu, pragnę dzielić się z Czytelnikami swoimi pasjami, a także przekazywać wiele wartościowych informacji, czasami też porad, które są z nimi związane. Tematyka przyrodniczo-leśna, grzyby oraz pogoda to moje największe pasje w życiu. Zajmuję się nimi już od 1988 roku. Dla każdej z nich, stworzyłem odrębną kategorię. Znajdziecie w nich ciekawe i – mam nadzieję – unikatowe informacje na tematy leśno-dendrologiczno-grzybowo-pogodowe.

Mój kilkudziesięcioletni staż wycieczkowy po dolnośląskich lasach – przede wszystkim po Wzgórzach Twardogórskich oraz ich obserwacja, pozwoliły mi zdobyć cenne doświadczenie i informacje na temat naszej przyrody. W między czasie, poznałem też wiele nietuzinkowych osób, które przekazały mi wiedzę przyrodniczo-grzybową, często nie do znalezienia w wyszukiwarkach internetowych, czy w książkach. O moich Mistrzach wspomniałem więcej w Historii Grzybobrań Pociągowych – fenomenie socjologicznym na skalę co najmniej krajową.

Poza wspomnianymi wyżej pasjami, kocham również sport oraz interesuję się przeróżnymi dziedzinami i tematami. W tym celu, niezbędnym i zasadnym było stworzenie kategorii “Z życia wzięte”, w której znajdzie się najbardziej nieprzewidywalna tematyka mojego blogu. Hasło “oczekuj nieoczekiwanego”, idealnie tutaj pasuje. Część artykułów z pozostałych kategorii zapewne też tam wyląduje. Powodem jest to, że niektóre tematy po prostu się zazębiają. Dzisiaj możesz zdobyć cenne informacje w zakresie impregnacji drewna, jutro przeczytasz wywiad z mistrzem kung-fu, a pojutrze, przekażę Ci informacje na temat honorowego krwiodawstwa.

Moim celem jest to, aby każdy, kto tu zajrzy i nie jest obojętny na piękno przyrody oraz otaczającego nas świata, znalazł coś dla siebie.

Z wykształcenia jestem magistrem administracji. Ukończyłem Uniwersytet Wrocławski. Czyli, jak to często w życiu bywa – praca jedno, pasje drugie. ;))

Miej też na uwadze, drogi Czytelniku, że Paweł Lenart jako bloger to osoba bardzo subiektywna, wyrażająca swoje opinie na dany temat swobodnie, bez jakichkolwiek nacisków i właśnie o to chodzi. ;))

Oczekuj nieoczekiwanego!

Pozdrawiam,

Paweł Lenart

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.