facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 02 maj, 2023
- brak komentarzy
100 dębów na 100 lecie PTD.

100 dębów na 100 lecie PTD.

Pierwszy majowy post na blogu dotyczy członków Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, do którego należę od 2016 roku. W związku ze zbliżającą się setną rocznicą powstania Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, Zarząd Główny powziął decyzję, że jedną z form uświetnienia rocznicy będzie wydanie albumu rocznicowego o roboczym tytule POLSKIE DĘBY – Sto dębów na stulecie Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego”.

Uchwałą Nr 6/2023 z dnia 28 marca br. Zarząd Główny, powołał Komitet Redakcyjny Albumu, którego zadaniem będzie organizacja prac związanych z przygotowaniem i wydaniem albumu.

Skład Komitetu Redakcyjnego:

1. Krzysztof Borkowski – przewodniczący Komitetu Redakcyjnego;

2. Marek Maciantowicz – przewodniczący Sekcji Drzew Pomnikowych PTD;

3. Mariola Truchan – redaktor wydawnictw PTD;

4. Dominik Tomaszewski – redaktor Rocznika Dendrologicznego, Instytut Dendrologii PAN;

5. Jacek Borowski – przewodniczący Oddziału Warszawskiego PTD;

6. Mateusz Korbik – przewodniczący Rady Młodych Dendrologów, Oddział Warszawski PTD;

7. Zbigniew Sobisz – wiceprezes PTD;

8. Piotr Banaszczak – przewodniczący Sekcji Ogrodów Botanicznych PTD.

W związku z powyższym, Komitet Redakcyjny z upoważnienia Zarządu Głównego PTD, opracował Regulamin Konkursu na dobór materiałów na potrzeby albumu. Najogólniej polega on na tym, że każdy członek PTD może zgłosić 5 dębów (szypułkowych/bezszypułkowych), które następnie będą oceniane i wybierane lub nie do albumu. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 03 maja 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

Za kilka tygodni przedstawię swoich kandydatów do albumu, ale zanim to uczynię, dokonam ich wyboru wspólnie z Markiem Łuszczyńskim (pomniki-przyrody.pl). Już na chwilę obecną wiem, że wybór będzie bardzo trudny, dlatego musimy ustalić jakieś kryteria, aby wyłonić konkursową piątkę z dębów, które już odwiedziliśmy i udokumentowaliśmy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.