facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 19 gru, 2015
- brak komentarzy
19 grudnia 2015 roku…

00005049b_01DSC_0133

1. Na Wyspach Brytyjskich zrobiło się tak ciepło, że niektórzy ludzie kąpali się w oceanie lub opalali na plaży.

2. Gravesend w hrabstwie Kent był dzisiaj najcieplejszym miejscem w Wielkiej Brytanii, gdzie słupek rtęci pokazał 17,1 st. C – blisko rekordu wszech czasów, który wynosi 17.7 st. C. Brighton okazała się dzisiaj najchłodniejszą stacją pogodową w kraju, ale i tam odnotowano zaskakująco wysoką temperaturę nawet na tamtejszy morski klimat – 14 stopni. Londyn, Edynburg, York i Newcastle okazały się w sobotę cieplejsze od Madrytu, Rzymu czy Aten – odnotowano tam 16 stopni.

3. Mieszkańcy przyznają, że nie pamiętają tak ciepłego grudnia, a takie temperatury niekiedy występują w samym środku lata. W nocy w Chivenor na północy Devon słupek rtęci nie obniżył się poniżej 14,2 stopni C – ustanawiając nowy rekord dla minimalnej temperatury w grudniu.

4. Synoptycy z Met Office przewidują, że bardzo wysokie temperatury w Wielkiej Brytanii utrzymają się przez cały nadchodzący tydzień, a święta Bożego Narodzenia będą wiosenne. W okolicach wtorku, środy w Anglii znów może być 17 stopni C.

5. W Polsce, mieliśmy wyjątkowo przyjemny dzień na południu kraju, gdzie nie dość, że było ciepło, to jeszcze słonecznie. Miejscami na Śląsku i w Małopolsce niebo było zupełnie wolne od chmur i błękitne. Na pozostałym obszarze chmurzyło się, ale pojawiały się też przejaśnienia.

6. W większości regionów naszego kraju, popołudnie przyniosło 10-11 stopni. Najcieplej było we Wrocławiu, gdzie odnotowano 13 stopni. Lokalnie było jeszcze cieplej. Ja w Oławie odnotowałem 16 stopni!!!

Takie temperatury są bardzo charakterystyczne dla naszego klimatu. Nie byłoby w nich nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że to 19 grudnia 2015 roku… ;))

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.