facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 14 sie, 2016
- brak komentarzy
5 dni spokojnej i niezbyt ciepłej pogody, a na północy dosyć deszczowej. W weekend upał i burze. Prognoza pogody i optycznie w niebo 15.08.2016r. – 21.08.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zbliżamy się do połowy sierpnia, a pogoda w wielu miejscach kraju, bardziej przypomina wczesną jesień niż zaawansowane lato. W tym roku mamy klasyczny przykład wielkiej zmienności naszego klimatu. Zeszłoroczny sierpień był skrajnie suchy i upalny. Obecny sierpień bardzo blisko oscyluje wokół rekordów minimalnej temperatury. Chodzi oczywiście o porę nocną. Z opadami także sytuacja wygląda bardzo różnie. Są miejsca, gdzie już spadła miesięczna norma opadów i miejsca, gdzie pojawiła się posucha. Przyszły tydzień będzie na początku kontynuacją takiego byle jakiego oblicza sierpnia. Pod koniec tygodnia istnieje duże prawdopodobieństwo upału. Tam gdzie jest najbardziej sucho, nadal nie widać znaczących opadów.

Poniedziałek, 15 sierpnia 2016
Nowy tydzień przywita nas zmiennym zachmurzeniem z przelotnymi opadami deszczu. Będą to opady słaby i raczej krótkotrwałe. Temperatury wyniosą od 17-18 stopni nad morzem i Suwalszczyźnie do 20-22 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Wtorek, 16 sierpnia 2016
We wtorek kontynuacja poniedziałkowej aury. Słoneczne chwile będą przeplatać się ze zmiennym zachmurzeniem, wzrastającym do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Na północy kraju możliwe są niewielkie i słabe burze. Nieco większe opady mogą wystąpić w północno-wschodniej części Polski i tam też będzie najzimniej, zaledwie 15 stopni na plusie. Na pozostałym obszarze odnotuje się 20-22 stopni na plusie. Wiatr umiarkowany, na północnym wschodzie silniejszy, z północnego-zachodu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Środa, 17 sierpnia 2016
Na środę szykują się większe opady deszczu na północy kraju za sprawą niżu, który znajdzie się nad Bałtykiem. Przez opady i chmury bardzo zimno, tylko 13-15 stopni. Padać i grzmieć będzie również na południu. Na zachodzie, w centrum i środkowym wschodzie można liczyć na zdecydowane chwile ze słońcem, dzięki czemu będzie od 19 do 21 stopni. Wiatr z północy i zachodu, słaby i umiarkowany.

Czwartek, 18 sierpnia 2016
W czwartek nadal opady w północnej części kraju, przy czym tym razem będą to głównie opady pochodzenia konwekcyjnego. Przez to można spodziewać się burz i silniejszych podmuchów wiatru. Na pozostałym obszarze przeważać będzie pogodniejsze niebo, chociaż mogą się zdarzyć przelotne i słabe opady deszczu. Temperatury cały czas na podobnym poziomie. Od Pomorza po Podlasie 16 – 19 stopni na plusie, pozostała część Polski – od 20 do 22 stopni C.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 19 sierpnia 2016
Na piątek szykuje się większa zmiana pogody z powodu umacniającego się wyżu rosyjskiego i dotarcia niżu nad Wyspy Brytyjskie. Dla nas oznacza to napłynięcie ciepłych mas powietrza z południa i szybkiego wzrostu temperatury. Na zachodzie Polski, południu i w centrum będzie już od 24 do 26 stopni, a na północy jeszcze chłodniej do 20 – 22 stopni C.

Weekend, 20-21 sierpnia 2016
W weekend przypomni sobie o nas lato i to w gorącym wydaniu. Temperatura na przeważającym obszarze przekroczy 30 stopni, dochodząc nawet do 34 stopni. Jednak od zachodu zacznie się wdzierać chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ochłodzenie i burze, miejscami gwałtowne. Jak to bywa w takim przypadku – będą miejsca, gdzie mocno popada i zagrzmi oraz obszary, gdzie nie spadnie kropla deszczu. Po przejściu frontu, temperatury spadną do wartości około 22-27 stopni.

OPTYCZNIE W NIEBO 15.08.2016r. – 21.08.2016r.

18.08.2016r. – godz. 09:26, faza Księżyca – pełnia,

19.08.2016r. – godz. 11:22, koniunkcja Księżyc – Neptun w odległości – 1°02.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.