facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 27 lis, 2016
- brak komentarzy
Akcenty późnojesienne, przedzimowe i zimowe. Czyli pogodowy kalejdoskop. Prognoza pogody i optycznie w niebo 28.11.2016r. – 04.12.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najcieplejsze dni listopada minęły tak szybko, że jeszcze nie zdążyłem się nimi nacieszyć, a już z powrotem zrobiło zimno, szaro, buro i ponuro. Dobre chociaż i te trzy dni, tym bardziej, że nadchodzący tydzień można określić w pogodzie jednym słowem: kalejdoskop. Spore wahania ciśnienia oznaczają wiatry. Nie zabraknie mieszanych opadów, deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatury – raz na plusie, zaraz na minusie. Czyli będziemy mieć klasyczny groch z kapustą. Czyżby listopad “pokłócił” się z grudniem? ;)) Czy widać coś optymistycznego dla ogółu? Widać (bez względu na pogodę). W czwartek rozpocznie się meteorologiczna zima. To sygnał, że dzień za 3 tygodnie, przestanie się skracać. ;))

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniedziałek, 28 listopada 2016
Nowy tydzień rozpocznie się większą ilością przejaśnień. Chmury i opady też się pojawią. Przelotne opady śniegu mogą zdarzyć się praktycznie na terenie całego kraju, ale najmocniej sypać ma w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Żuławach, Kujawach, w centrum, wschodzie Wielkopolski oraz na południu. Lokalnie nastąpi przyrost pokrywy śnieżnej o 5 centymetrów. Temperatura maksymalna do -2 stopni na Podlasiu, od -1 do 1 stopnia w głębi kraju, 3-4 stopnie na zachodzie (Ziemia Lubuska, Dolny Śląsk, Wielkopolska) oraz na wybrzeżu. Wiatr z północy umiarkowany i dość silny, w porywach do 55-65 km/h, a nad morzem do 70 km/h.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wtorek, 29 listopada 2016
We wtorek, północne i wschodnie dzielnice kraju zostaną zdominowane przez chmury i opady. Na wybrzeżu będą to opady deszczu, a od Warmii po Podkarpacie padać ma śnieg lub śnieg z deszczem. Na południowym zachodzie będzie najpogodniej. Po mroźnym poranku, zwłaszcza w regionach południowych, gdzie odnotuje się mróz poniżej -5 stopni, w dzień temperatury wyniosą od -1 do 0 stopni na Podlasiu, w Małopolsce i Podkarpaciu, od 1 do 3 stopni na południowym zachodzie oraz w centrum i do 7-8 stopni na Pomorzu. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Środa, 30 listopada 2016
W środę zbliży się do nas dosyć aktywny niż skandynawski, który przyniesie silniejszy, południowo-zachodni i zachodni wiatr oraz postępujące od północnego-zachodu opady – tam, gdzie najchłodniej będzie sypał śnieg, a najcieplej – deszcz. Słupki rtęci wskażą od 1-2 stopni na wschodzie i południu do nawet 6-8 stopni na Pomorzu. Na chwilę obecną, dokładnie jeszcze nie wiadomo, jak silne będą porywy wiatru. W przypadku sporego zagrożenia, napiszę o tym odrębny artykuł.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czwartek, 1 grudnia 2016
Kontynuacja pogody z dnia poprzedniego. W kalendarzu będzie już zima, w pogodzie – późna jesień. Przez Polskę przejdzie kolejny front z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Od Podlasia po Podkarpacie najchłodniej – od 1 do 3 stopni, a na zachodzie nawet do 7-8 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 2 grudnia 2016
W piątek bez większych zmian w pogodzie – wciąż sporo chmur z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, a termometry wskażą od 1 do 7 stopni (najcieplej znów na południowym zachodzie). Lokalnie może być jeszcze o 1 – 2 stopnie cieplej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Weekend, 3-4 grudnia 2016
Na chwilę obecną widać ochłodzenie podczas weekendu z temperaturami w dzień rzędu od -1 stopnia C na wschodzie do 2-4 stopni C na zachodzie kraju. Opady śniegu spodziewane są przede wszystkim w północnej części kraju, im dalej na południe, tym szansa na opady mniejsza. Jakiegoś większego uderzenia zimy w prognozach pogody na razie brak.

OPTYCZNIE W NIEBO 28.11.2016r. – 04.12.2016r.

29.11.2016r. – godz. 12:18, faza Księżyca – nów,

30.11.2016r. – godz. 08:16, koniunkcja Księżyc – Saturn w odległości – 3°36,

05.12.2016r. – godz. 08:49, koniunkcja Księżyc – Mars w odległości – 2°53,

06.12.2016r. – godz. 21:35, koniunkcja Księżyc – Neptun w odległości – 0°40.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.