facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 16 lip, 2017
- brak komentarzy
Ciepło, cieplej, upalnie i mocno burzowo. Prognoza pogody i optycznie w niebo 17.07.2017r. – 23.07.2017r.

Dojrzewają zboża. Żniwa za pasem. Pierwsze już się rozpoczęły. Oznacza to pełnię lata i okresu wakacyjno-urlopowego. Wzmożony ruch na drogach, w autobusach i pociągach. Dojrzewa coraz więcej owoców i warzyw. Piękny czas. ;)) Szkoda tylko, że tak szybko uciekający i ulotny. Cieszmy się z każdego dnia. Nawet pochmurnego, deszczowego i chłodnego. Za kilka miesięcy będzie znacznie zimniej i ciemniej. Chociaż pogoda przez pierwszą połowę meteorologicznego lata jest bardzo zmienna, nie warto narzekać.

Przed nami konkretne ocieplenie, aż do wystąpienia upałów. Największych na południu i na wschodzie. Czy długotrwałych? Raczej nie. W ślad za nimi wystartuje chłodne powietrze z silnymi burzami. Takie już mamy to lato. Zmienne jak w kalejdoskopie. Częściowo bardzo mokre, częściowo skrajnie suche. Ciągle ścierają się nad nami różne masy powietrza. Trwa wieczna walka o wpływy zachodu i wschodu. Atlantyku i kontynentu. Północy i południa. I tak będzie nadal. Bo Polska, zmiennym pogodowo krajem jest. I dobrze. Nuda nie jest dla nas. ;))

Poniedziałek, 17 lipca 2017
W nowym tygodniu przywita nas front atmosferyczny z porcją słabych opadów, który rano będzie się rozciągał od Podlasia po Dolny Śląsk, w ciągu dnia przesunie się nad południowy-wschód. Następnie od Pomorza pogoda powinna się zdecydowanie poprawiać, więc w drugiej części dnia pełne zachmurzenie spodziewane jest tylko miejscami na Śląsku i w Małopolsce, w Górach Świętokrzyskich, południu Mazowsza i Lubelszczyźnie. Słupki rtęci pokażą maksymalnie od 17-18 stopni C nad morzem i miejscami na wschodzie Podlasia, Lubelszczyźnie, w Górach Świętokrzyskich i północnej części woj. śląskiego, 20-22 stopnie C na pozostałym obszarze, tylko na wschodzie Małopolski, Podkarpaciu i Roztoczu, gdzie front dotrze najpóźniej i do południa będzie słonecznie – słupek rtęci wzrośnie do 24-25 stopni C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Wtorek, 18 lipca 2017
We wtorek znajdziemy się już pod wpływem wyżu znad północnych Niemiec. Co prawda z powodu obecności polarnomorskiej masy powietrza będą rozwijać się chmury kłębiaste i kłębiasto-warstwowe, ale nigdzie nie powinno padać. Temperatura maksymalna od 16-18 stopni C na wybrzeżu, 19-21 stopni C na Podlasiu i Warmii, 22-24 stopnie C na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, w centrum, Mazowsza i Lubelszczyźnie do 25-26 stopni C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Środa, 19 lipca 2017
W środę wyż przesunie się za nasze wschodnie granice, wiatr zmieni się na wschodni i południowo-wschodni, niebo stanie się niemal bezchmurne, a temperatura podskoczy do 21-23 stopni C w rejonie Zatoki Gdańskiej, Warmii i Podlasiu, 24-26 stopni C na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Kujawach, północy Mazowsza i Pomorzu Zachodnim do 27-29 stopni C na Ziemi Lubuskiej, Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu. Burze spodziewane są dopiero pod koniec dnia w Karkonoszach i Beskidzie Żywieckim.

Czwartek, 20 lipca 2017
W czwartek pogoda zrobi się bardzo niebezpieczna. Na zachodzie i północy kraju wystąpią bardzo gwałtowne burze z ulewnymi opadami deszczu, miejscami gradem oraz silnym i porywistym wiatrem. Na pozostałym obszarze zjawisk powinno być mniej i już wszędzie będzie gorąco i upalnie – na termometrach od 27-29 stopni C na wybrzeżu, Warmii i Podlasiu do 30-33 stopni C na pozostałym obszarze. Wiatr południowy i południowo-zachodni, w trakcie burz silny i porywisty.

Piątek, 21 lipca 2017
W piątek fala potężnych burz odsunie się nad regiony wschodnie, południowe i centralne. Na Pomorzu aura zdecydowanie się uspokoi i spadnie temperatura do ok. 20-22 stopni C. Za to od Podlasia po Lubelszczyznę, Podkarpacie i wschodnią Małopolskę utrzyma się jeszcze gorąca/upalna masa powietrza i tam prognozuje się  nawet 33-34 stopni C. Wiatr zmieni się na północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany. W upalnej i burzowej części kraju to będzie bardzo niebezpieczna doba.

Weekend, 22-23 lipca 2017
W sobotę nastąpi ponowny wzrost temperatury i wystąpienia sprzyjających warunków do wykluwania się burz. Najsilniejsze zjawiska spodziewane są w pasie Polski centralnej, ale praktycznie w całym kraju mogą wystąpić opady deszczu w akompaniamencie grzmotów. Będzie gorąco. Od 24-25 do 28 stopni C na północy i nad morzem, 28-32 stopnie C w Polsce środkowej do 33-34 stopni C w regionach południowych. Z powodu dużej wilgotności powietrza, będzie parno i duszno. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz silny, porywisty z kierunków południowych i południowo-zachodnich. Pogodna na niedzielę w obecnej prognozie wygląda na “kopiuj-wklej” aury sobotniej. Czyli duszno, parno i burzowo.

OPTYCZNIE W NIEBO 17.07.2017r. – 23.07.2017r.

19.07.2017r. – Koniunkcja Księżyc i Aldebaran w odległości – 0°26`

23.07.2017r. – godz. 09:44 – faza Księżyca – nów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.