facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 13 paź, 2019
- brak komentarzy
Ciepło i pogodnie, liczne mgły/zamglenia oraz fronty z opadami w środku tygodnia. Prognoza pogody i optycznie w niebo 14.10.2019r. – 20.10.2019r.

W minionym tygodniu, przeszliśmy przez pogodowy kalejdoskop. Od silniejszych, przygruntowych przymrozków oraz opadów śniegu w górach i na terenach podgórskich, przez ocieplenie, opady deszczu (lokalnie dość intensywne), aż do sporego ocieplenia.

Weekend minął pod znakiem babiego lata, a temperatury maksymalne, miejscami wzrosły do nawet 24-25 stopni C. Przy całej palecie jesiennych barw liści na drzewach, widoki te są niezapomniane i wyjątkowo piękne.


W nowym tygodniu również nie zabraknie takich widoków, chociaż w połowie tygodnia, pogoda zmieni się, wzrośnie zachmurzenie i zacznie padać deszcz. Wystąpią też jesienne mgły i zamglenia. Ale generalnie będzie przyjemnie ciepło i pewnie jeszcze w wielu lasach grzybowo. ;))

Mapy z dobowymi rozkładami sum opadów ⌈mm⌉: https://pogodynka.pl/hydro/suma/

Poniedziałek, 14 października 2019

Początek nowego tygodnia przyniesie nam kontynuację wyżowej pogody i babiego lata. Trochę większe zachmurzenie, ale bez opadów, prognozowane jest na Pomorzu. Tam też będzie najchłodniej, w przedziale 15-17 stopni C. Nad resztą kraju będzie bezchmurnie i bardzo ciepło, wszędzie powyżej 20 stopni C. I tak, na Mazurach i Podlasiu, zobaczymy na termometrach 20-22 stopnie C, w głębi kraju 23-24 stopnie C, a na Śląsku i w Małopolsce nawet 25-26 stopni C. Wysoka temperatura będzie dobrze odczuwalna z powodu słabego i umiarkowanego wiatru z zachodu i południowego-zachodu. Nieco silniejszy wiatr, będzie wiał tylko na wybrzeżu.

Wtorek, 15 października 2019

We wtorek nad ranem, mogą wystąpić mgły i zamglenia, zwłaszcza na wschodzie, w centrum i częściowo na południu. W godzinach przedpołudniowych, szybko zaczną ustępować, za to zacznie silniej wiać wiatr z południa i południowego-wschodu. Temperatura bardzo wysoka, jak na połowę października – nawet wysoko w górach około 15 stopni C, poza tym, w przedziale 16-18 stopni w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie, 19-22 stopni C na Pomorzu Zachodnim, północy Mazowsza i Wielkopolski, Kujawach oraz Podlasiu do 23-25 stopni C na południu, Ziemi Lubuskiej oraz w centrum.

Środa, 16 października 2019

W środę nad Polskę zacznie nasuwać się front atmosferyczny, który spowoduje, że o poranku, na zachodzie i Pomorzu zrobi się mglisto. Z powodu słabego wiatru, mgły mogą utrzymywać się dłużej, w dodatku, niskie chmury, mogą zalegać nawet do godzin popołudniowych, przez co może być w tych regionach chłodniej – maksymalnie do 14-17 stopni C. Opady mają pojawić się dopiero pod wieczór.

Nad resztą kraju, czyli na wschodzie i południu, dominować będzie sucha i prawie bezchmurna pogoda. Temperatury wyniosą tam od 20-23 stopni C na Podlasiu, Mazowszu, w centrum i Górnym Śląsku do 24-25 stopni C w Małopolsce, Podkarpaciu i Roztoczu. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie, w centrum i Pomorzu północno-zachodni, nad resztą Polski, południowy i południowo-zachodni.

Czwartek, 17 października 2019

Czwartkowy poranek będzie bardzo mglisty z powodu wilgoci, która spłynie za frontem atmosferycznym. Oprócz tego, w nocy ze środy na czwartek, od południa, wkroczy płytki niż z opadami deszczu, który miejscami może być bardziej aktywny, przynosząc silniejsze opady deszczu. W ciągu dnia będzie on obejmował swym zasięgiem północną i wschodnią część Polski, gdzie mogą nawet wystąpić lokalne burze. Temperatury nieco niższe – na Pomorzu i w Wielkopolsce około 13-14 stopni C, w centrum i na krańcach zachodnich, w przedziale 15-16 stopni C, a na wschodzie, gdzie deszczowa strefa dotrze najpóźniej, w przedziale 17-20 stopni C.

Piątek, 18 października 2019

W piątek z rana, także mogą wystąpić liczne mgły i zamglenia, ale przed południem, powinno się przejaśnić, chociaż chmury na niebie, będą w tym dniu często zasłaniać Słońce. Opadów jednak nie przyniosą, poza wyjątkiem na północy Polski. Tam, opady te będą słabe i przelotne. Temperatury wyrównane, od 15-17 stopni C na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu do 18-20 stopni C na pozostałym obszarze.

Weekend, 19-20 października 2019

Weekend, najbardziej słoneczny prognozuje się na wschodzie kraju z uwagi bliskości wyżu rosyjskiego. Nad resztą Polski, pogodniejsza zapowiada się sobota, natomiast w niedzielę do Polski ma dotrzeć pofalowany front niżu znad Wyspy Brytyjskich, który według wstępnych prognoz ma się zatrzymać nad naszym krajem. Z powodu obecności frontu, temperatury będą zróżnicowane – na Pomorzu i krańcach zachodnich, termometry mają wskazywać 15-17 stopni C, za to na południowym wschodzie i wschodzie, w przedziale 22-24 stopni C.

OPTYCZNIE W NIEBO 14.10.2019r. – 20.10.2019r.

– brak istotnych zjawisk astronomicznych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.