facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 26 lut, 2017
- brak komentarzy
Coraz śmielsze akcenty wiosenne i marcowo-garncowe. Prognoza pogody i optycznie w niebo 27.02.2017r. – 05.03.2017r.

Klucze dzikich gęsi, stokrotki, przebiśniegi, pierwsze boćki, bazie na drzewach i kotki. To tylko niektóre zwiastuny wiosny i wskazówki, że coś się w przyrodzie zaczyna dziać. Jeszcze bardzo nieśmiało, jeszcze bardzo lokalnie. Wiosna zaczyna się pchać do nas coraz śmielej, ale zanim na dobre się u nas rozgości, będzie się “tłuc” z zimą przez kilka tygodni. ;)) Raz zimniej, raz cieplej. Dzisiaj 18 stopni na plusie, jutro ledwie 2. Dzisiaj Słońce i bezchmurne niebo. Jutro pochmurno, deszcz ze śniegiem i silny wiatr. Wkraczamy w fazę marca-garnca, który poprzedza kwiecień-plecień.

Poprzedni tydzień był – zgodnie z prognozami – bardzo dynamiczny, a kulminacją wariacji pogodowej była czwartkowa noc i piątek, w którym najbardziej dającym się we znaki zjawiskiem był wiatr. Nadchodzący tydzień też nie będzie należeć do pogodowej nudy i monotonii. Ale, poza akcentami, przypominającymi zeszły tydzień, poczujemy też coraz mocniejsze oddechy wiosny, na którą czekamy z utęsknieniem po lodowatym styczniu i w większości zimnym i kończącym się już lutym. ;))

Poniedziałek, 27 lutego 2017
W nowym tygodniu pogoda przywita nas bardzo przyjemnym akcentem. Od samego rana na południu kraju będzie słonecznie i w ciągu dnia miejsc pogodniejszych będzie przybywać. Do końca dnia niskie chmury utrzymają się w północnej i zachodniej części kraju, gdzie mogą jeszcze lokalnie występował słabe opady deszczu i mżawki.

Najwyższe wartości na termometrach w regionach najpogodniejszych – słońce zrobi swoje i od Dolnego Śląska po Małopolskę prognozuje się od 13 do 15 stopni C. Poza tym od 10-12 stopni C w pasie od Pomorza przez Wielkopolskę, centrum po Lubelszczyznę i Podkarpacie, jedynie na Warmii i Podlasiu 7-8 stopni C. Wiatr z południa, umiarkowany, w regionach podgórskich przejściowo fen.

Wtorek, 28 lutego 2017
Także we wtorek prawdziwie wiosenna pogoda w południowych, wschodnich i środkowych regionach naszego kraju, gdzie będzie słonecznie i od 13 do 15 stopni C, a w rejonie Tarnowa nawet 16 stopni C. W ciągu dnia na zachodzie i Pomorzu chmur będzie przybywać i pojawią się opady deszczu. Tam też chłodniej, ale nie mniej niż 8-12 stopni C. Wiatr umiarkowany, na Podkarpaciu i w górach silny i porywisty, w porywach do 80-100 km/h, z południa.

Środa, 1 marca 2017
Marzec, a w raz z nim początek meteorologicznej wiosny, powita nas już zdecydowanie gorszą pogodą. Wpływ na pogodę w naszym kraju będzie miał niż znad Skandynawii, który przyniesie zdecydowany wzrost zachmurzenia, opady, lokalnie również burze, silniejszy, okresami porywisty wiatr z zachodu i spadek temperatury. Na północy prognozuje się tylko 4-6 stopni C, a na wschodzie i południu 8-10 stopni C.

Czwartek, 2 marca 2017
W czwartek kolejny niż przyniesie nam opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej, grad, a miejscami również burze. Będzie także silnie i porywiście wiać, do 70-80 km/h. Wiatr zdecydowanie zwiększy odczucie zimna. Temperatura maksymalna od 4-5 stopni C na północnym zachodzie do 10-11 stopni C na Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu.

Piątek, 3 marca 2017
W piątek na północy naszego kraju wciąż sporo chmur z opadami gradu, deszczu, deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej i tam również najchłodniej – od 3-4 stopni C na Warmii i Podlasiu do 6 stopni C nad morzem. Im dalej na południe, tym zdecydowanie więcej słońca, a jednocześnie cieplej, na Śląsku i w Małopolsce 11-12 stopni C. Wiatr umiarkowany, z zachodu i południowego-zachodu.

Weekend, 4-5 marca 2017
W sobotę opady deszczu będą szybko zanikać, a chmury rozrywać. Zacznie się robić coraz cieplej i to na tyle, że poczujemy prawdziwy powiew wiosny, w szczególności na południu kraju, gdzie temperatura może wzrosnąć do 15-16 stopni C. To będzie zapowiedź jeszcze cieplejszej niedzieli, gdzie przy napływie bardzo ciepłej masy powietrza z południa, miejscami może być nawet około 19-20 stopni. Jeżeli ta prognoza się sprawdzi to tylko się cieszyć! ;))

OPTYCZNIE W NIEBO 27.02.2017r. – 05.03.2017r.

05.03.2017r. – godz. 11:31, faza Księżyca – pierwsza kwadra,

05.03.2017r. – godz. 02:59, koniunkcja Księżyc i Aldebaran w odległości 0°14.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.