facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 03 sty, 2017
- brak komentarzy
Dane meteorologiczne udostępnione przez IMGW.

Dane meteorologiczne udostępnione przez IMGW.

Zgodnie ze zmianami ustawy Prawo Wodne, które weszły w życie dnia 01.01.2017 roku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej uruchomił system teleinformatyczny, w którym udostępniane są dane meteorologiczne. System ten dostępny jest pod adresem: https://dane.imgw.pl/

W celu uzyskania dostępu do danych wymagane jest założenie konta w systemie. Podczas procesu rejestracji należy podać adres e-mail. Po zarejestrowaniu i aktywacji konto dostępne jest przez 90 dni.

Niestety obecne działanie systemu pozostawia wiele do życzenia. Pierwszym przykładem usterki jest fakt, iż listy stacji oraz rodzajów danych nie są prezentowane, a dostępne w formacie źródłowym JSON (JavaScript Object Notation). Użytkownik powinien w pliku źródłowym znaleźć opis żądanego produktu, a następnie skopiować kod do pola tekstowego.

To samo dotyczy się listy stacji. Dostępne dane to zbiór danych surowych, gromadzonych przez stacje pomiarowe. Dane teledetekcyjne takie jak dane o wyładowaniach atmosferycznych oraz o odbiciowości radarowej są niedostępne w systemie. W celu ich uzyskania należy złożyć pisemny wniosek.

Liczymy na rzetelne wywiązywanie się z ciążących na IMGW obowiązkach ustawowych i rychłą poprawę sytuacji (dopracowanie systemu teleinformatycznego, udostępnienie danych radarowych oraz o wyładowaniach).

Autor tekstu: Piotr Szuster

Źródło: https://lowcyburz.pl/2017/01/02/dane-meteorologiczne/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.