facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 12 cze, 2016
- brak komentarzy
Do czwartku spokojnie z przelotnym deszczem i słabymi burzami. Od piątku nawałnice, ale nie wszędzie. Prognoza pogody i optycznie w niebo 13.06.2016r. – 19.06.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nadchodzący tydzień będzie ostatnim pełnym tygodniem astronomicznej wiosny. Czeka nas pogoda zmienna, zarówno w zakresie temperatur, jak i opadów. Do połowy tygodnia będą występować przelotne deszcze i burze, ale zjawiska będą miały na ogół łagodny przebieg. Zdecydowane zmiany powinny nadejść w okolicach czwartku/piątku. Wówczas nad regiony południowo-wschodnie ma napłynąć bardzo gorące powietrze zwrotnikowe, w którym będą wykluwać się potężne burze. Póki co, jest za wcześnie prognozować, jaki dokładnie będzie mieć przebieg, tak dynamiczna pogoda. Wiele prognoz pogody mówi, że ten tydzień będzie wreszcie tym, który da zachodowi kraju porządne deszcze. Według mojego przeglądu sytuacji, obstaję, że wiele regionów, ponownie nie otrzyma litra wody. Mam nadzieję, że bardzo się pomylę. ;))

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniedziałek, 13 czerwca 2016
Opadami deszczu i słabymi burzami nowy tydzień rozpocznie się przede wszystkim na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich, gdzie oddziaływać będą fronty atmosferyczne. Z kolei w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii, Podlasiu, w centrum, w zachodniej Małopolsce sporo słońca i bez opadów.  Temperatura wyższa, za wyjątkiem pochmurnych krańców zachodnich i południowo-wschodnich, gdzie będzie tylko 16 stopni. Poza tym od 19-21 stopni na północy do 22-24 stopni w centrum, w Wielkopolsce, Dolnym Śląsku, a na Opolszczyźnie nawet 25 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wtorek, 14 czerwca 2016
We wtorek wciąż na Warmii, częściowo centrum oraz we we wschodniej Małopolsce najlepsza pogoda. Z kolei na południowym wschodzie i krańcach wschodnich pochmurno i deszczowo, przez co zimno, jak na połowę czerwca – tylko 15-17 stopni. Opady i burze pojawią się również od Pomorza Zachodniego po Górny Śląsk i miejscami w centrum; przy granicy z Niemcami termometry wskażą 19-21 stopni. Tymczasem w głębi kraju, gdzie pogodniej, również wyższe wartości temperatury; przeważnie 22-24 stopnie, do 25 stopni na Kujawach, wschodzie Wielkopolski i w woj. opolskim. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko podczas burz silniejszy.

Środa, 15 czerwca 2016
W środę padać i grzmieć będzie przede wszystkim w regionach południowych, zachodnich i środkowych. Także na Suwalszczyźnie możliwe opady. Z kolei od Warmii po wschodnie Mazowsze powinno być sucho. W tym dniu najcieplej będzie od Pojezierza Pomorskiego, przez dzielnice środkowe po regiony południowo-wschodnie – od 23 do 25 stopni. Poza tym 20-22 stopnie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czwartek, 16 czerwca 2016
W czwartek zapowiadana zmiana. Nad wschodnie, środkowe i południowe dzielnice naszego kraju napłynie bardzo ciepłe, zwrotnikowe powietrze. W tych regionach słupki rtęci sięgną 27-29 stopni, a lokalnie może być nawet ok. 30 stopni. Na zachodzie i wybrzeżu, gdzie więcej chmur i deszczu chłodniej, od 20 do 23 stopni. Wiatr na ogół południowy, umiarkowany.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 17 czerwca 2016
W nocy z czwartku na piątek przez Polskę przemieszczał się będzie front z potężnymi burzami. W piątek w ciągu dnia zaatakuje dzielnice wschodnie, gdzie jeszcze będzie bardzo gorąco – od 28 do 32 stopni. Zjawiska będą bardzo gwałtowne, z intensywnymi opadami deszczu, gradem i silnymi porywami wiatru nawet do 100 km/h. Na pozostałym obszarze również wilgotno i wietrznie. Na zachodzie znów najchłodniej, pod deszczowymi chmurami jedynie 15-17 stopni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Weekend, 18-19 czerwca 2016
Koniec tygodnia zapowiada się całkiem ciepły. W sobotę spodziewane jest od 20-22 stopni na wybrzeżu, 24-26 stopni w głębi kraju do 27 stopni na Podkarpaciu. W niedzielę temperatury bardzo podobne. W trakcie weekendu w wielu regionach naszego kraju będzie burzowo, chociaż słonecznych chwil też nie zabraknie.

OPTYCZNIE W NIEBO 13.06.2016r. – 19.06.2016r

19.06.2016r. – godz. 01:07, koniunkcja Księżyc – Saturn w odległości – 3°13.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.