facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 24 lip, 2016
- brak komentarzy
Duże ocieplenie z wilgotnym powietrzem i licznymi burzami. Prognoza pogody i optycznie w niebo 25.07.2016r. – 31.07.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przed nami ostatni tydzień lipca. Tak się złożyło w tym roku, że nowy miesiąc, rozpocznie się wraz z nowym tygodniem. Ale do tego jest jeszcze tydzień. Tydzień, który ma szansę zapisać się jako najcieplejszy w tym miesiącu. Pogoda nie będzie jednak stabilna i wyżowa, a gorąca, duszna i parna, sprzyjająca tworzeniu się burz. Na chwilę obecną, modele prognostyczne pokazują, że praktycznie codziennie gdzieś w kraju będą kotłować się i przetaczać chmury burzowe, miejscami silne. Temperatury sięgną miejscami 32-34 stopnie. Natomiast żaru, zbliżającego się do 40. stopni na szczęście nie widać.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniedziałek, 25 lipca 2016
Początek nowego tygodnia w akompaniamencie burz zapowiada się na Warmii, północy i wschodzie Mazowsza, Podlasiu i na północy Lubelszczyźny oraz na krańcach zachodnich i południowych. Burze mogą być silniejsze z liczniejszymi wyładowaniami, ulewami i podmuchami wiatru do 80 km/h. Przeciwieństwem niespokojnej pogody będzie wybrzeże, centrum i południowy-wschód kraju. Burze mogą się tam wprawdzie pojawić, ale szansa na nie jest niewielka. Ciepło i bardzo ciepło. Od 24-26 stopni na północy do 28-30 stopni na pozostałym obszarze. Jeszcze cieplej w Małopolsce, Podkarpaciu, Opolszczyźnie, Kujawach i wschodzie Wielkopolski – nawet 31-32 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie burz silniejszy, na ogół ze wschodu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wtorek, 26 lipca 2016
Od wtorku burz będzie jeszcze więcej. Właściwie nie powinny one wystąpić tylko na terenach nadmorskich. Sytuacja stanie się niebezpieczna ponieważ nad zachodnią Polskę nasunie się front, który będzie powodować zderzenie się różnych termicznie mas powietrza. Przez to burze mają być gwałtowne, połączone z ulewnymi opadami deszczu, silnym wiatrem do 90 km/h i gradem. Pozostaniemy nadal w ciepłej masie powietrza i zobaczymy od 26-28 stopni w województwach północnych i zachodnich (tylko nad morzem 22 stopnie), do 29-31 stopni na pozostałym obszarze. Południowy-wschód znów będzie najcieplejszy. Wiatr północny, słaby i umiarkowany.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Środa, 27 lipca 2016
W środę front z burzami odsunie się nad Podlasie, wschodnie i południowe Mazowsze, Lubelszczyznę, Góry Świętokrzyskie, Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Początkowo grzmieć będzie również w centrum. Na Pomorzu, Warmii, Kujawach, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej nastąpi poprawa pogody – bez burz i opadów, a najprzyjemniejsza aura nad morzem. Maksymalnie od 21-22 stopni w pasie wybrzeża do 24-26 stopni na pozostałym obszarze; lokalnie w Małopolsce i Podkarpaciu 27 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, podczas burz silniejszy, północny i północno-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czwartek, 28 lipca 2016
Czwartek ponownie przyniesie liczne burze z całym arsenałem zjawisk, klujących się z cumulonimbusów. Można zatem spodziewać się błyskawic, ulew, gradu, silnego wiatru i ogólnej, burzowej kotłowaniny. Nadal będzie gorąco, duszno i parno, chociaż temperatury przekraczające 30 stopni na plusie będą raczej rzadko notowane. Przeważnie zobaczymy 26-29 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, w zasie burz silny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 29 lipca 2016
Po “wyburzowieniu” się aury, piątek powinien być znacznie spokojniejszy, tylko z niewielkimi i przelotnymi opadami deszczu. Temperatury bardzo przyjemne od 20-21 stopni na północy do 23-25 stopni na pozostałym obszarze, przy słabym i umiarkowanym wietrze, głównie z kierunków południowych i zachodnich.

Weekend, 30-31 lipca 2016
Po jednodniowym odpoczynku od burz, weekend ponownie przyniesie cały spektakl niebezpiecznych zjawisk, związanych z burzami. Nad Polską będą się ścierać dwie różne termicznie masy powietrza, na styku których będzie solidnie lało, grzmiało i wiało. Wystąpi duży kontrast temperatury. Podczas gdy na Pomorzu temperatury na ogół nie będą przekraczać 22-23 stopni, na południu ma być do 32 stopni. Jest to końcówka tygodniowej prognozy pogody, a więc prawdopodobieństwo wtopy mamy tu największe. ;))

OPTYCZNIE W NIEBO 25.07.2016r. – 31.07.2016r.

26.07.2016r. – godz. 06:19, koniunkcja Księżyc – Uran w odległości – 2°48,

26.07.2016r. – godz. 22:59, faza Księżyca – ostatnia kwadra,

29.07.2016r. – godz. 11:12, koniunkcja Aldebaran – Księżyc w odległości – 0°17.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.