facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 17 sty, 2016
- brak komentarzy
Duży, termiczny podział. Pod koniec tygodnia więcej opadów i spore ocieplenie. Prognoza pogody i optycznie w niebo 18.01.2016r. – 24.01.2016r.

CIMG7227

Zbliżamy się do połowy meteorologicznej zimy. Po najcieplejszym w historii pomiarów meteorologicznych grudniu, zima próbuje objąć we władanie całą Polskę. Jednak ciepłe, atlantyckie powietrze, naciera równie mocno, co zimne. Efektem tego ścierania się, jest cały czas utrzymywanie się termicznego podziału kraju na mroźne regiony północno- wschodnie i częściowo wschodnie oraz zdecydowanie cieplejsze, południowe i zachodnie. W centrum, większą przewagę ma zimno. Ten podział, szczególnie widoczny jest nocami, gdzie różnice w temperaturze na terenie Polski, sięgają nawet 20 stopni!

Poniedziałek, 18 stycznia 2016
W poniedziałek, podobnie jak w niedzielę, pogoda  będzie dość urozmaicona. Na niebie oprócz chmur nie zabraknie słońca, którego najwięcej będzie w północnej i północno-zachodniej części kraju. Lokalnie poprószy śnieg, najczęściej na południu. Zimno – temperatura maksymalna od -6/-4 stopni w regionach wschodnich, centralnych i w Małopolsce do -3/-1 stopnia na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Wtorek, 19 stycznia 2016
We wtorek na zachodzie na ogół słonecznie. Na pozostałym obszarze może pojawić się trochę więcej chmur i zwłaszcza na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu popada śnieg. Po mroźnej nocy, w dzień będzie od -7/-5 stopni na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, w Górach Świętokrzyskich, w Małopolsce i Podkarpaciu oraz -4/-2 stopni w centrum, na Śląsku i Kujawach do -1/0 stopni w Wielkopolsce, na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskie. Nad samym morzem, zobaczymy do 1-2 stopni na plusie. Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Środa, 20 stycznia 2016
W środę zwłaszcza na północy i wschodzie opady śniegu, lokalnie, głównie nad morzem, o natężeniu umiarkowanym. Im dalej na południe, tym mniej śniegu. Temperatura maksymalna od -6/-4 stopni na wschodzie, -3/-1 stopień w głębi kraju do 0 stopni nad morzem. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, zwiększający uczucie zimna.

Czwartek, 21 stycznia 2016
W czwartek aura podobna do poprzednich dni, czyli słońce na zmianę z chmurami, gdzieniegdzie poprószy śnieg i jeszcze zimowo, aczkolwiek na krańcach zachodnich może być już lekko powyżej zera. Poza tym mróz w dzień na poziomie -4/-2 stopni C, nieco silniejszy, bo 6-cio stopniowy na północnym wschodzie. Wiatr słaby, północny i zachodni.

Piątek, 22 stycznia 2016
Początek dużych zmian w pogodzie. Nad zachodnie dzielnice naszego kraju dotrze front atmosferyczny, który przyniesie opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Nie dotrą do końca dnia nad regiony wschodnie i centralne, dlatego tam będzie na ogół słonecznie i mroźno, od -7 do -4 stopni, ale w województwach zachodnich, zwłaszcza przy granicy z Niemcami, temperatura wzrośnie powyżej zera.

Weekend, 23-24 stycznia 2016
Koniec tygodnia przyniesie już zupełnie inny typ pogody w stosunku do dni powszednich. Zacznie padać – na wschodzie początkowo śnieg, który w końcu i tam przejdzie w deszcz, na pozostałym obszarze tylko deszcz, bo z zachodu napłynie dużo cieplejsze powietrze. Już w sobotę na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku będzie 4-8 stopni, a na wschodzie jeszcze od -5 do -2 stopni. W niedzielę od -2 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie do 7-8 stopni na zachodzie. Także początek przyszłego tygodnia będzie bardzo ciepły i wietrzny.

OPTYCZNIE W NIEBO 18.01.2016r. – 24.01.2016r.

20.01.2016r. – godz. 02:32, koniunkcja Aldebaran i Księżyca w odległości – 0°30′

24.01.2016r. – faza Księżyca – pełnia o godz. 01:45

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.