facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 04 wrz, 2016
- brak komentarzy
Dwa dni ochłodzenia i kontynuacja letniej pogody. Prognoza pogody i optycznie w niebo 05.09.2016r. – 11.09.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po kilku, prawdziwie letnich dniach, dzisiaj w nocy rozpoczęła się zmiana pogody. Najwcześniej miała ona miejsce na północy Polski, gdyż tam przechodził front atmosferyczny, który przyniósł wytchnienie od coraz gorętszego i dusznego powietrza, a deszcze z nim związane, oczyściły powietrze z zanieczyszczeń. W ciągu dnia nad Polskę nadciągnęła kolejna porcja opadów deszczu. Nadal są jednak miejsca, gdzie nie spadła ani kropla deszczu. Nadzieja pozostaje w następnej, deszczowej strefie, która wchodzi do Polski od zachodu. Obecnie najmocniej pada na północy i w środkowej części kraju https://meteo.org.pl/radary. Opady deszczu będą pojawiać się jeszcze jutro. Będzie to praktycznie ostatnia szansa na opady w tym tygodniu. We wtorek zacznie się coraz bardziej rozpogadzać, a w następnych dniach, czeka nas pogoda identyczna, jak w mijającym tygodniu, czyli słoneczna, gorąca i sucha.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniedziałek, 5 września 2016
Poniedziałek będzie jeszcze zdominowany w pogodzie przez fronty atmosferyczne z opadami deszczu i lokalnymi burzami. Na przeważającym obszarze będzie pochmurno i deszczowo, tylko w dzielnicach środkowych i południowych, a po południu nad morzem, pojawi się więcej słońca.  Na Śląsku, w Małopolsce, gdzieniegdzie w Wielkopolsce, na Mazowszu i w Górach Świętokrzyskich mogą wystąpić burze. Stosunkowo najwięcej pogodnych chwil pojawi się w centrum i na południu kraju. Tam będzie też najcieplej, od 19 do 21 stopni C. W strefie zachmurzenia będzie nieco chłodniej, 16-18 stopni. Wiatr z północy i północnego-zachodu, umiarkowany.

Wtorek, 6 września 2016
We wtorek coraz śmielej będzie rozrastać się wyż. Niewielkie opady deszczu spodziewane są na południu kraju oraz w Polsce centralnej. Na północy bez opadów przez cały dzień. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na północy oraz miejscami na krańcach południowych Śląska do 21-23 stopni w głębi kraju. Najcieplej będzie na wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie, do 25 stopni C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Środa, 7 września 2016
W środę wyż, już na dobre zacznie okupować Polskę. Jego centrum znajdzie się nad naszym krajem. Będzie on miał wpływ na znaczny obszar kontynentu europejskiego, co świadczyć będzie o jego naprawdę ogromnym rozmiarze. W całym kraju będzie słonecznie i po chłodnym poranku z temperaturami od 7-9 stopni na północy do 14 stopni na południu, w dzień, powietrze ogrzeje się do 20-22 stopni nad morzem, Warmii i Podlasiu, 24-26 stopni na przeważającym obszarze Polski do 27 stopni na południu. Wiatr słaby, na północy zachodni, na południu wschodni, w centrum zmienny.

Czwartek, 8 września 2016
Czwartek będzie prawdziwie letnim dniem z niemal bezchmurnym niebem i wysokimi temperaturami. Zobaczymy od 22-23 stopni na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej, 26-28 stopni na Pojezierzu Pomorskim, Kujawach, Mazowszu, w Małopolsce i Podkarpaciu do 29-30 stopni na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 9 września 2016
Kontynuacja wyżowej, ciepłej, miejscami gorącej, bezchmurnej i suchej pogody. Północ kraju, a dokładnie Pomorze Gdańskie oraz Podlasie będą regionami najchłodniejszymi, z temperaturami na poziomie ok. 22-23 stopni. W pozostałej części kraju, słupki rtęci wskażą od 26 do nawet 30 stopni. Na zachodzie i południowym-zachodzie kraju może być jeszcze o kilka stopni cieplej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Weekend, 10-11 września 2016
Letniej monotonii ciąg dalszy, z bardzo dużą ilością słońca i wysokimi temperaturami, które osiągną wartości od 23-25 stopni na północnym wschodzie, 26-29 stopni w głębi kraju do 30-31 stopni od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk. Po 11 września szykuje się ostre starcie wyżu z niżami. Co z tego wyniknie? Jest za wcześnie, aby coś więcej o tym napisać w miarę prawdopodobnym scenariuszu.

OPTYCZNIE W NIEBO 05.09.2016r. – 11.09.2016r.

08.09.2016r. – godz. 22:07, koniunkcja Księżyc – Saturn w odległości – 3°46,

09.09.2016r. – godz. 11:49, faza Księżyca – 1 kwadra.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.