facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 19 lut, 2017
- brak komentarzy
Dynamicznie, wietrznie, deszczowo. Prognoza pogody i optycznie w niebo 20.02.2017r. – 26.02.2017r.

Kiedy zeszły tydzień rozpoczął się całkowitym zachmurzeniem i dość silnym mrozem, wiele osób już zwątpiło w prognozy tygodniowe, wskazujące na pierwsze oznaki przedwiośnia. Pogoda zmieniła się w połowie tygodnia, gdzie środa i czwartek były w większości kraju, pierwszymi od dłuższego czasu pogodnymi i ciepłymi dniami. W okolicach weekendu, chmur ponownie przybyło i pojawiły się opady, ale temperatury pozostały już na znacznie przyjemniejszych w odczuciu wartościach.

A jak zapowiada się ostatni tydzień lutego i jednocześnie ostatni pełny tydzień meteorologicznej zimy? Mówiąc krótko – późno-październikowo-listopadowo. ;)) Przed nami dynamiczny tydzień w pogodzie, z silnym wiatrem, opadami deszczu i deszczu ze śniegiem oraz dużymi wahaniami ciśnienia. Niewykluczone są pierwsze, przedwiosenne grzmoty. Temperatury będą oscylować także w wartościach późnojesiennych, czy raczej przedwiosennych. Powrotu ostrych mrozów kompletnie nie widać. Widać za to pierwsze, poważne podmuchy wiosny na przełomie lutego i marca, ale zalecam ostrożność do tych prognoz bo jeszcze mogą się zmienić.

Poniedziałek, 20 lutego 2017
Nowy tydzień przywita ładną pogodą mieszkańców w Małopolsce, na Podkarpaciu i Roztoczu, gdzie wyjrzy słońce i nie powinno padać. Nad resztą kraju pochmurno, a w północnej i zachodniej części kraju ma padać deszcz, chwilami dość intensywnie. Na wybrzeżu silny i porywisty wiatr osiągający 70-75 km/h, na pozostałym obszarze jego siła będzie umiarkowana, a kierunek południowo-zachodni. Temperatura od 3-4 stopni C od Górnego Śląska przez Góry Świętokrzyskie, Lubelszczyznę, wschodnie Mazowsze, Podlasie i Warmię, 5-6 stopni C na Pomorzu do 7-9 stopni C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na wschodzie Małopolski i Podkarpaciu.

Wtorek, 21 lutego 2017
We wtorek po przejściu frontu atmosferycznego z północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszczać się będzie strefa rozpogodzeń, jednak w dalszym ciągu spodziewane są przelotne opady deszczu. Będzie mocno wiać – na południu w porywach do 55-60 km/h, w głębi kraju 65-70 km/h, a na północy do 80 km/h, nad morzem do 90 km/h, z północnego-zachodu. Temperatura od 6-7 stopni C na wybrzeżu, Warmii i Podlasiu do 8-10 stopni C na pozostałym obszarze.

Środa, 22 lutego 2017
W środę znajdziemy się pod wpływem kolejnego frontu atmosferycznego, który przyniesie nam opady deszczu, okresami intensywne, a na północnym wschodzie początkowo deszcz ze śniegiem lub mokry śnieg. Maksymalnie od 3 stopni C na Suwalszczyźnie do 8-10 stopni C na zachodzie, południu oraz w centrum. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55-65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Czwartek, 23 lutego 2017
W czwartek też słońca raczej niewiele, głównie na wschodzie i w Małopolsce. Niebo zostanie zdominowane przez chmury z których będzie padać deszcz, na północnym wschodzie również śnieg z deszczem. Temperatury pozostaną wiosenne – od 4-5 stopni C na północy do 8-10 stopni C w centrum oraz na południu, lokalnie jeszcze o 1-2 stopnie C cieplej. Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowo-zachodni.

Piątek, 24 lutego 2017
Przed weekendem znajdziemy się pod wpływem głębokiego niżu przemieszczającego się nad Bałtykiem, a związany z nim front przyniesie opady deszczu, od północy przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, bo na chwilę zacznie spływać chłodniejsze powietrze. O ile na Warmii i Pomorzu słupki rtęci pokażą tylko 2-3 stopnie C, w Małopolsce i Podkarpaciu prognozuje się nawet 12-13 stopni C. Nie można wykluczyć, że wzdłuż frontu pojawią się burze z bardzo silnym wiatrem do 100 km/h. W tym dniu, niebezpieczne podmuchy wiatru mogą wystąpić praktycznie na terenie całego kraju. Jeżeli sytuacja będzie groźna, pojawi się o niej odrębny wpis.

Weekend, 25-26 lutego 2017
Weekend przyniesie typową pogodę dla przedwiośnia. W dzień przeważnie w granicach od 0-2 stopni C na północy do 5-7 stopni C na południu i w wielu regionach popada śnieg, śnieg z deszczem oraz deszcz. Na szczęście wiatr osłabnie, a nocami wróci niewielki mróz. Ale na krótko, bo już z początkiem marca, na południu i południowym-zachodzie kraju, po raz pierwszy od początku roku, prawdopodobnie zobaczymy nawet 15-16 stopni na plusie. I oby tak się stało. ;))

OPTYCZNIE W NIEBO 20.02.2017r. – 26.02.2017r.

26.02.2017r. – godz. 14:57, faza Księżyca – nów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.