facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 17 lut, 2017
- brak komentarzy
Europejskie Drzewo Roku na półmetku. Bardzo proszę o oddanie głosu na Józefa!

Tylko do końca lutego 16 drzew z 16. krajów będzie rywalizowało o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2017. Polski kandydat w tym konkursie to dąb Józef z Wiśniowej. Klub Gaja zachęca do wsparcia polskiego drzewa! Swój głos można oddać na stronie www.treeoftheyear.org. A już w najbliższą sobotę o 19.30 zapraszamy do radia TOK FM na audycję o dębie Józef.

Pierwsza połowa głosowania na Europejskie Drzewo Roku 2017 już za nami. Polski dąb Józef, zwycięzca polskiej edycji konkursu w 2016 roku,  zajmuje obecnie 9. miejsce w rankingu europejskich drzew. Do tej pory na naszego kandydata zagłosowało już blisko 3 tysiące osób. Głosowanie potrwa do 28 lutego. Ostatni tydzień głosowania jest tajny, więc ilość oddanych głosów na poszczególne drzewa obserwować można tylko do 21 lutego.Ogłoszenie wyników konkursu będzie miało miejsce 21 marca podczas Ceremonii Rozdania Nagród w Brukseli.

W naszym coraz bardziej zurbanizowanym świecie drzewa trzeba otaczać szczególną atencją. Cieszę się, że konkurs Europejskie Drzewo Roku składa hołd niezwykłym historiom drzew oraz relacjom jakie łączą nas z drzewami – powiedział  Karmenu Vella, Europejski Komisarz ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa, który objął patronatem Ceremonię Rozdania Nagród Europejskiego Konkursu Drzewo Roku 2017.

Konkurs Europejskie Drzewo Roku został zapoczątkowany w 2011 r. W finale konkursu biorą udział zwycięzcy etapów krajowych. W Polsce w tym roku odbędzie się już 7. edycja konkursu Drzewo Roku organizowanego przez Klub Gaja. Celem konkursu Europejskie Drzewo Roku jest zwrócenie uwagi na ciekawe, stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. W konkursie decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy też wiek, ale historia i związki drzew z ludźmi. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 250 tysięcy osób.

Mogą Państwo pomóc Klubowi Gaja chronić drzewa przekazując 1% podatku. Na stronie Klubu Gaja znajdziecie Państwo Bezpłatny Program PIT lub w deklaracji podatkowej PIT wystarczy wpisać KRS: 0000120069.

Przeczytaj historię Dębu Józef i zagłosujtutaj >>>>

Zobacz film o dębie Józeftutaj>>>>

Poznaj niezwykłe polskie drzewa dzięki aplikacji mobilnejczytaj więcej >>>

Więcej o konkursie Europejskie Drzewo Roku www.treeoftheyear.org

Zobacz spot promujący europejski konkurstutaj>>>

 

Na zdjęciach: dąb Józef

Fot. Klub Gaja / Rafał Godek

Źródło: https://www.klubgaja.pl/news/889

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.