facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 15 mar, 2018
- 2 komentarze
Grzybowe wspomnienia 2017 na filmikach z Kotliny Kłodzkiej.

Grzybiarze coraz bardziej myślą o sezonie grzybowym 2018. I chociaż przed nami jeszcze mocniejszy oddech zimy to między innymi na portalu społecznościowym Facebook, można już obejrzeć wiele pojawiających gatunków grzybów wczesnowiosennych, prezentowanych przez grzybiarzy włóczących się po lasach w różnych częściach kraju. Ja tradycyjnie czekam na oficjalne rozpoczęcie sezonu grzybowego na początku maja, chociaż leśne wojaże w ostatnim czasie nie są mi obce. ;))

Zanim na dobre rozpocznie się poszukiwanie kapeluszników A.D. 2018, na moment wrócę jeszcze do poprzedniego sezonu, tym razem do Kotliny Kłodzkiej, gdzie podczas wspaniałych grzybobrań z Sylwią i Andrzejem, nakręciłem kilka filmików – spontanicznych i emocjonalnych. Do tej pory prezentowałem je tylko na Facebooku, ale wczoraj zdecydowałem, że warto je pokazać również Czytelnikom, którzy nie mają założonego konta na tym portalu społecznościowym.

Pierwsze dwa filmiki to wypad z Andrzejem w dniu 20 lipca 2017 roku. To był strzał w dziesiątkę. Nazbieraliśmy wtedy pełne, duże kosze prawdziwków. Podczas, gdy na niżu Dolnego Śląska wiało bezgrzybiem, w górach trwało eldorado. Filmiki to tylko “wycinki” tego wspaniałego grzybobrania. Filmik trzeci został nagrany 13 września 2017 roku, a dwa ostatnie to już początek października, gdzie znajdowaliśmy m.in. prawdziwki-giganty. Ależ to były emocje!!! ;))

Życzę przyjemnego oglądania i stopniowego nakręcania się na tegoroczny sezon, który zbliża się do nas WIELKIMI krokami. I nawet “półmetkowo-marcowy” atak zimy, który na dobre rozpocznie się jutro, nie powstrzyma nas przed jedną myślą – JUŻ WKRÓTCE CZAS W LAS! Darz Grzyb! ;))

LINK DO FILMIKÓW:

https://drive.google.com/drive/folders/1NDi-cklFo_ifqhcwtFm6IlvwNdPd2TxM

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • wojek //18 mar 2018

  Witam Tow. Lenarta:)
  Czujnym okiem partii obejrzeliśmy film i zapoznaliśmy się z treścią Waszego artykułu. Nie widzimy powodów do zmiany naszej letniej decyzji. Te boletusy nie zostaja Wam zaliczone jako zebrane w sposób nieregulaminowy żeby nie powiedzieć kłusowniczy:) Tak Towarzyszu, włóczenie się po obcych lasach bez zgody partii jest dla Leśnego Łazika niedozwolone:)
  Jednakże pomimo wszystko gratujemy Wam zbioru i dziękujemy za filmiki:)
  Pozdrawiam serdecznie.
  Darz Grzyb Przyjacielu:)

  • Paweł Lenart //25 mar 2018

   Dziękują za uznanie i cieszę się, że filmiki wywarły pozytywne wrażenie na partii. 😉