facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 12 kwi, 2017
- 2 komentarze
Horoskop celtycki – drzewny horoskop.

Horoskop celtycki – drzewny horoskop

Horoskop drzewny pochodzi od druidów celtyckich (starożytny kapłan celtycki, który przewodził obrzędom i ceremoniom religijnym) i ma już ponad dwa tysiące lat. Druidowie wierzyli, że opiekunem każdego człowieka jest drzewo, wpływa ono na jego cechy charakteru i kształtuje losy. Wybierz datę swojego urodzenia, a dowiesz się pod jakim drzewem się urodziłeś/urodziłaś. Ja jestem klonem. ;))

Jabłoń: 24 grudnia – 1 stycznia; 25 czerwca – 4 lipca

Jabłoń – Miłość

Jabłoń ma dużo uroku osobistego, jest delikatna i uczuciowa. Zawsze zakochana, nie potrafi żyć bez miłości, często flirtuje, uczucia są dla niej najważniejsze. Jest wiernym i oddanym partnerem. Ważne dla niej jest szczęście bliskich, lubi pomagać innym, jest wielkoduszna. Żyje dniem dzisiejszym, jest beztroska, posiada mnóstwo talentów, zdolności artystyczne oraz różnorodne zainteresowania.

Jodła: 2 stycznia – 11 stycznia; 5 lipca – 14 lipca

Jodła – Tajemnica

Jodła jest chłodna i wyniosła. Podchodzi do życia z powagą i dystansem. Ma dobry gust, lubi żyć wygodnie i elegancko. Ma wielu przyjaciół ale też i wielu wrogów. Jest trudnym partnerem i trudno jej odnaleźć “drugą połówkę”. Miewa humorki, ale nie ma poczucia humoru. Stawia wysokie wymagania zarówno innym jak i sobie. Jest jednocześnie bardzo ambitna, wytrwała i uparta.

Wiąz: 12 stycznia – 24 stycznia; 15 lipca – 25 lipca

Wiąz – Wartość

Wiąz jest spokojny i opanowany. Potrafi zawsze zachować zimną krew. Jest odpowiedzialny, skromny i uczciwy. Wierny i lojalny partner, nie zawsze potrafi okazać uczucia. Lubi podejmować decyzje nie tylko za siebie ale i za innych. Chciałby rządzić innymi, sam natomiast zwykle nie lubi słuchać rad i poleceń. Ma poczucie humoru. Jest praktyczny i gospodarny.

 Jałowiec: 25 stycznia – 3 luty; 26 lipca – 4 sierpnia

 Jałowiec – Wierny

Jałowiec kocha życie, jest energiczny, pracowity i zaradny. Praca to dla niego wszystko, sukces zawodowy daje mu szczęście i poczucie spełnienia. Nie znosi samotności, w miłości bywa niezaspokojony, jest wierny i żywiołowy. W przyjaźni oddany, zawsze służy pomocą. Bywa roztargniony i bałaganiarski.

Topola: 4 luty – 8 luty; 5 sierpnia – 13 sierpnia

Topola – Zagadka

Topola to osoba zdecydowana i pewna siebie. Potrafi walczyć o swoje racje do upadłego.    Często ma zdolności artystyczne. Jest dobrze zorganizowana, lubi porządek. Często samotna chociaż potrafi być wiernym partnerem oraz oddanym przyjacielem. W miłości stawia na partnerstwo. Jest dobrym organizatorem, potrafi kierować ludźmi.

Cedr: 9 luty – 18 luty; 14 sierpnia – 23 sierpnia

Cedr – Zaufanie

Cedr to zwykle osoba obdarzona nieprzeciętną urodą oraz dobrym zdrowiem. To żywiołowa natura, osoba pełna życia i energii. Lubi działać, wszystkie sprawy doprowadza do końca. Zwykle Cedr to optymista, cieszący się życiem. Czeka na tę jedyną miłość, a gdy ją znajdzie jest namiętny i czuły. Bywa wyniosły i czasem zarozumiały, lubi patrzeć na innych z góry.

Sosna: 19 luty – 29 luty; 24 sierpnia – 2 września

Sosna – Wybredna

Sosna jest energiczna, wysportowana , lubi ruch i działanie. Łatwo nawiązuje znajomości i ma dużo znajomych ale niewielu bliskich przyjaciół. Również w miłości łatwo się zakochuje ale nie potrafi zbudować trwałego i udanego związku. Bardzo zmienna, łatwo się poddaje i nie doprowadza spraw do końca. Jest osobą praktyczną, umie ułatwiać sobie życie.

Wierzba: 1 marca -10 marca; 3 września – 12 września

Wierzba – Melancholia

Wierzba jest romantyczna i marzycielska. Ma dobry gust, lubi wszystko co piękne. Uwielbia podróże i poznawanie nowych ludzi. Bywa wpływowa, ale nie jest łatwo z nią współpracować. W miłości często cierpi, ale udaje jej się znaleźć właściwego partnera. Ma dużą intuicję, jest wymagająca, wytrwale dąży do wyznaczonego celu.

Lipa: 11 marca – 20 marca; 13 września – 22 września

Lipa – Niepewna

Lipa pogodnie znosi to, co przynosi jej życie. Nie cierpi walki, stresów oraz ciężkiej pracy, ale nie lubi bezczynności i gnuśności. Jest oddanym przyjacielem, potrafi się poświęcić. Również w miłości jest oddana, wierna oraz czasem zazdrosna. Ma dużo różnorodnych zdolności, ale nie zawsze potrafi je rozwinąć i odpowiednio wykorzystać.

Leszczyna: 22 marca – 31 marca; 24 września – 3 października

Leszczyna – Unikalna

Leszczyna jest niezwykle czarującą i uroczą osobą, zwykle robi bardzo dobre wrażenie na innych. To osoba bardzo wrażliwa na ludzką krzywdę i niesprawiedliwość, zaangażowana w działalność społeczną. W miłości jest oddanym i uczciwym partnerem czasem tylko lekko kapryśnym. Jest wyrozumiała i sprawiedliwa, zawsze dąży do prawdy, konflikty rozwiązuje pokojowo.

Jarzębina: 1 kwietnia – 10 kwietnia; 4 października – 13 października

Jarzębina – Wrażliwa

Jarzębina jest osobą pełną uroku, żywiołową i radosną. Lubi ruch, rozpiera ją energia, uwielbia działać. Potrafi przyciągać uwagę, lubi być w centrum wydarzeń. Ma dobry gust, zdolności artystyczne, to dobry organizator i przywódca. Jest namiętnym kochankiem, żarliwym i oddanym, wymagającym również pełnego oddania. Zazdrosna i zaborcza, nigdy nie wybacza nielojalności.

Klon: 11 kwietnia – 20 kwietnia; 14 października – 23 października

Klon – Niezależny

Klon to osoba niezwykła, wrażliwa i marzycielska. Niezwykle oryginalny, czasem nieśmiały i zamknięty w sobie. Jest dumny i ambitny, żądny nowych doznań. Bardzo zdolna osoba, obdarzona dobrą pamięcią, łatwo się uczy. W miłości zwykle tworzy niezwykle skomplikowane związki, jest trudnym partnerem. Pragnie dominować i robić wrażenie.

Orzech: 21 kwietnia – 30 kwietnia; 24 października – 2 listopada

Orzech – Namiętny

Orzech to osoba pełna kontrastów, skomplikowana i nieprzewidywalna. Często egoista zapatrzony w siebie, uparty i egoistyczny. To osoba bardzo ambitna, zdolna, mająca wiele różnorodnych zainteresowań. Orzech to trudny i skomplikowany partner, często podziwiany, ale nie zawsze lubiany. W miłości nie znosi kompromisów, jest zazdrosny, bardzo żarliwy i zaborczy.

Jaśminowiec: 1 maja – 14 maja; 3 listopada – 11 listopada

Jaśminowiec – Niepewny

Jaśmin jest osobą odpowiedzialną i dobrze zorganizowaną. Bywa grymaśny i złośliwy, ulega nastrojom, miewa humorki. Odważny gdy wymaga tego sytuacja, zdolny i bystry, dobry organizator, bardzo odpowiedzialny. Jaśmin jest wiernym i oddanym partnerem, bardzo poważnie traktuje partnerstwo. W zamian oczekuje oddania i zaangażowania. Nie wybacza krzywd i urazów.

Kasztanowiec: 15 maja – 24 maja; 12 listopada – 21 listopada

Kasztanowiec – Szczery

Kasztan ma duże poczucie sprawiedliwości, jest wrażliwy na ludzką krzywdę. Nie lubi się popisywać, jest skromny, to urodzony dyplomata. Czasem zbyt łatwo się irytuje i wtedy traci opanowanie. Często czuje się niezrozumiały, bywa samotny. Kocha tylko raz i dlatego trudno mu znaleźć właściwego partnera. Jest żywiołowy i spontaniczny.

Jesion: 25 maja – 3 czerwca; 22 listopada – 1 grudnia

Jesion – Ambitny

Jesion jest osobą niezwykle żywiołową i spontaniczną, często obdarzoną wyjątkowa urodą. Inteligentny i bardzo utalentowany, a jednocześnie bardzo ambitny i pracowity. Odpowiedzialny i godny zaufania, ale czasem zachowuje się bardzo egoistycznie. W miłości często kieruje się rozumem a nie sercem, jest wierny i uczciwy, rozważny, poważnie traktuje partnerstwo.

Grab: 4 czerwca – 13 czerwca; 2 grudnia – 11 grudnia

Grab – Esteta

Grab to osoba dbająca o swój wygląd, ma dobry gust, jest praktyczna i pomysłowa. Grab stara się ułatwiać sobie życie, jest zdyscyplinowany, lubi porządek. Jest sumienny i obowiązkowy, czasem niezdecydowany. W miłości marzy o namiętnym i niezwykłym kochanku. Ma ogromną potrzebę miłości i akceptacji, nie znosi sprzeciwu i dlatego rzadko znajduje prawdziwą miłość i szczęście w związku.

Figa: 14 czerwca – 23 czerwca; 12 grudnia – 22 grudnia

Figa – Wrażliwość

Figa to silna osobowość, kocha życie, ludzi i zwierzęta, wysoko ceni sobie życie rodzinne i ciepło domowego ogniska. Jest osobą energiczną, wesołą i spontaniczną. Nie znosi sprzeciwu, wymaga posłuszeństwa i uległości, co czasem komplikuje jej życie. W miłości nie zawsze jest szczęśliwa, często zmienia partnerów i długo szuka tej jednej właściwej osoby. Lubi bujać w obłokach, bywa wygodnicka i roztargniona.

Dąb: 21 marca

Dąb – Odważny

Dąb to silna osobowość, uparta i wytrwała. Dąb zwykle osiąga zamierzone cele, jest niezależny i dumny. Bardzo aktywny, żywiołowy, wytrwały. Nie lubi zmian, czasem bywa drażliwy. W miłości pragnie dominować, chce być uwielbiany i ciągle od nowa zdobywany. Odpłaca się wiernością i czułością.

Wiśnia: 23 września

Wiśnia – Mędrzec

Wiśnia to osoba mądra i roztropna, pełna wewnętrznego ciepła i spokoju. Budzi zaufanie wśród innych, pomysłowa i zaradna, potrafi pomagać i doradzać. Kocha życie i słońce, żyje w zgodzie z naturą. Inteligentna i zdolna osoba, w miłości potrafi stworzyć udany związek, jest tolerancyjna, obdarza partnera zaufaniem, wspiera go w każdej sytuacji, unika konfliktów.

Brzoza: 24 czerwca

Brzoza – Błyskotliwa

Brzoza jest radosna i żywiołowa. Ma wielu przyjaciół, jest skromna i dyskretna. To osoba delikatna, unika konfliktów i sporów, nie lubi przesady. Wyznacza sobie takie cele, co do których ma pewność że uda się jej je osiągnąć, nie ma wygórowanych ambicji. W miłości potrafi stworzyć ciepły i udany związek, budzi zaufanie. Często lubi marzyć i bujać w obłokach.

Buk: 23 grudnia

Buk – Twórczy

Buk lubi otaczać się luksusem, bywa materialistą, zwraca uwagę na wygląd. Zwykle dobrze radzi sobie w życiu zawodowym, ma zdolności przywódcze. Jest rozsądny i opanowany, nie lubi podejmować niepotrzebnego ryzyka, to osoba niezwykle gospodarna. Buk potrafi stworzyć udany związek, ale wymaga oddania i wierności. Jest zaborczy i zazdrosny.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • wojek //21 kwi 2017

  Witaj Paweł:)
  Stary Ty chyba sam nie czytasz swoich wpisów. Oj Przyjacielu zobacz:
  – jedziesz do lasu szukać drzew?!
  – słyszysz jakiś podejrzane głosy
  – twierdzisz, że Paweł (jeden) jest grubszy od Wojciecha
  – a teraz chcesz mi wmówić, że jesteś klonem:)
  Coś mi sie zdaje, że ostatnimi czasy przesiadujesz zbyt długo u Mietka lub w innym równie podejrzanym miejscu:)
  Ps. Powiem Ci w tajemnicy, że jaj jestem figowcem:)
  Serdecznie pozdrawiam:)

  • Paweł Lenart //26 kwi 2017

   Hm… No cóż. Po wyjściu od Mietka, czasami sam nie wiedziałem gdzie jestem… 😉
   Figowiec powiadasz. A czy zgadza się z tym, co jest u Ciebie napisane? U mnie jako Pawła “sklonowanego” 90% zgadza się.

   Zarówno u figowca, jak i u klona nie dopisali, że są to osoby maniakalne grzybowo. 😉