facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 26 wrz, 2016
- 3 komentarze
II Targi Arborystyczne i Dni Arborystyki 14-15 października 2016 we Wrocławiu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzisiaj otrzymałem bardzo dobrą informację. W dniach 14-15 października w Arboretum w Pawłowicach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbędą się II Targi Arborystyczne i Dni Arborystyki. Samo miejsce, znajdujące się jeszcze na terenie Wrocławia jest wyjątkowe. Znajduje się tam ogród specjalistyczny o powierzchni 72,52 ha, w skład którego wchodzą:

 • – zabytkowy park przypałacowy we wrocławskich Pawłowicach,
 • – Park Jubileuszowy upamiętniający 50-lecie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
 • – tereny leśne.

Jedną z olbrzymich (dosłownie) atrakcji w Arboretum jest najgrubszy (wielopienny) wrocławski dąb szypułkowy o obwodzie pierśnicowym 760 cm i wysokością 35 metrów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ideą targów jest zintegrowanie arborystów z całej Polski, propagowanie prawidłowych technik pielęgnacji drzew, przedstawienie ludziom technologii jaką obecnie się stosuje do pielęgnacji jak i diagnostyki drzew, testowanie nowinek technicznych, podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drzewach, uświadamianie o zagrożeniach związanych z pracą na drzewach, przedstawienie technik które sprawiają że praca jest bezpieczniejsza i lżejsza, edukacja i szkolenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Arborystyka – jest zawodem polegającym na sprawowaniu opieki na drzewami od fazy nasadzeń, aż do kresu ich życia. Najczęstszym zabiegiem wykonywanym przez arborystów są prace pielęgnacyjne polegające na usuwaniu głównie suchych i niebezpiecznych gałęzi lub konarów. Coraz częściej staramy się unikać wycinania i korygowania drzew stosując np: wiązania elastyczne (dzięki temu unikamy amputacji konarów), badania drzew – dzięki czemu unikamy wycinania drzew które jeszcze mogą wile lat cieszyć nasze oko. Arboryści przemieszczają się w kornie drzewa za pomocą arborystycznych technik linowych błędnie nazywanymi technikami alpinistycznymi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ii-dni-arborystyki-14-15-10-2016-program-v7-jedna-strona-page-001

Wśród wielu znakomitych gości, będą m.in. Wiceprezes Zarządu Fundacji EkoRozwoju Piotr Tyszko-Chmielowiec oraz wybitny arborysta Jerzy Stolarczyk. Będzie to kolejne w tym roku, wyjątkowe wydarzenie dla osób, zajmujących się drzewami – zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie – którym ich los nie jest obojętny. Pierwszym było kwietniowe, Drugie Forum Miłośników Drzew. Planuję uczestnictwo w Targach, a relacja z nich ukaże się na blogu. ;))

Źródło i więcej informacji o Targach: https://targiarborystyczne.pl/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • Tomek Nawrot //02 paź 2016

  Jakżeby Paweł miałby ni jechać do Pawłowic 🙂 Fajne miejsce, warto odwiedzić.

  • Paweł Lenart //03 paź 2016

   Tak jest Tomek. Nie może mnie tam zabraknąć. 😉

  • Paweł Lenart //03 paź 2016

   Kilku grzybowych “donosicieli” informuje mnie o lokalnych wysypach kani w okolicach Obornik. Sprawdź łąki i pola. 😉