facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 08 mar, 2024
- brak komentarzy
Informacje PTD Oddziału Dolnośląskiego.

Informacje PTD Oddziału Dolnośląskiego.

Dzisiejszy wpis na blogu ma charakter informacyjny i skierowany jest przede wszystkim do członków Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, zwłaszcza tych, którzy działają w Oddziale Dolnośląskim.

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Tym razem pragniemy przekazać trzy istotne informacje.

1. Przesyłamy RAMOWY PROGRAM WYDARZEŃ PTD OD 2024 – przedyskutujemy te propozycje na najbliższym spotkaniu 9 marca. (załącznik)

+KALENDARZ WYDARZEŃ PTD OD 2024

2. Kończy się kadencja naszego Zarządu Oddziału Dolnośląskiego PTD. Proponujemy po najbliższym wykładzie, 9 marca, przeprowadzić wybory Zarządu na następną kadencję.

3. Przypominamy, że w najbliższą sobotę 9 marca br., spotykamy się w sali nr 340, w budynku C3 Katedry Ogrodnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na Placu Grunwaldzkim 24A, na wykładzie: Moniki i Jerzego SZCZURKÓW „Ogrody spacerowe Japonii”.

Znani Państwu miłośnicy kultury i ogrodów japońskich, uprawiający „turystykę ogrodniczą”, podzielą się wrażeniami z ogrodów spacerowych, które ukształtowały się w okresie Edo (1603–1868). Charakteryzują się rozległym obszarem położonym głównie przy zamkach oraz rezydencjach magnackich. Ich projektowaniem i zakładaniem zajmowali się profesjonalni planiści niwa-shi, a nad ich utrzymaniem czuwali ogrodnicy. Oprócz rozległego terenu, na którym umieszczano liczne budowle, cechuje je jednolitość i zwartość aranżacji. Zapraszamy na opowieść o trzech tego typu ogrodach, położonych w na dwóch wyspach Japonii – Honsiu i Sikoku.

PROSIMY – poinformujcie ludzi kochających zieleń, że mogą przekazać dar na konto Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa – 1,5% swojego podatku za 2023 r. z dopiskiem „PTD100”. Wpłaty przeznaczymy na zakup drzewek z okazji Jubileuszu 100-lecia PTD.

DANE: © Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa

Nr KRS 0000099206

nr konta: 67 9527 0007 0009 8137 2000 0001
INFO: tel. +48 502 318 611 , tmd@tmd.dzierzoniow.pl

Z koleżeńskim pozdrowieniem

prof. Przemysław Bąbelewski
Prezes PTD OD
przemyslaw.babelewski@upwr.edu.pl

oraz
Hanna Grzeszczak-Nowak

Sekretarz PTD OD

hannagrzeszczaknowak@gmail.com

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.