facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 24 kwi, 2016
- brak komentarzy
Jesienna pogoda w ostatnim tygodniu kwietnia. Prognoza pogody i optycznie w niebo 25.04.2016r. – 01.05.2016r.

CIMG7630

Majówka nadchodzi wielkimi krokami, tymczasem w pogodzie dzieje się bardzo dużo, poza stabilizacją. Zgodnie z prognozami pogody, które wskazywały na zimniejszą drugą połowę kwietnia niż pierwszą, tendencja ta zostanie podtrzymana. A to oznacza, że o dużym cieple i sporej ilości słonecznych dni, możemy na razie zapomnieć, chociaż przebłysków wiosennego oddechu też trochę będzie. Najbardziej niekorzystne zjawisko w tym czasie, czyli przymrozki, niestety nadal będą występować.Ostatnie poranki, przyniosły spadki temperatury przy gruncie nawet do -7 C, głównie na wschodzie, częściowo w centrum i na północnym-wschodzie kraju. W nadchodzących dnia, zachodnia część Polski również ich nie uniknie. Czyli kwiecień-plecień nadal plecień.

CIMG7677

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016
Już od wczoraj zaczęła napływać do nas arktyczna masa powietrza. Jutro, zimne powietrze nadal będzie do nas napływać, zwiększając tym samym pionowy gradient temperatury. W powietrzu będzie wystarczająca ilość wilgoci, aby chmury kłębiaste rozrosły się i przyniosły przelotne opady deszczu, drobnego gradu i krupy śnieżnej. Niewykluczone są również lokalne burze. Taka sytuacja wystąpi przede wszystkim w zachodniej połowie kraju. Na krańcach wschodnich i południowym wschodzie popada deszcz i deszcz ze śniegiem z odchodzącego na wschód frontu. Najwięcej słońca i najmniej opadów w Polsce środkowej. Zimno, temperatura minimalna od 5-6 stopni na Roztoczu, 7-8 stopni nad morzem do 9-11 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz silniejszy, północno-zachodni i północny, a na Pomorzu także południowo-zachodni.

Wtorek, 26 kwietnia 2016
We wtorek z zachodu na wschód przywędruje do nas chłodny front atmosferyczny związany z niżem niemieckim, który przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w ciągu dnia na zachodzie, gdzie wystąpi konwekcja, również krupa śnieżna i ponowne, lokalne burze
. W strefie frontu temperatura nie przekroczy 5 stopni, najcieplej będzie od Kujaw, przez centrum, po Małopolskę i Podkarpacie, gdzie front dotrze najpóźniej, tj. 13-14 stopni. Niestety o poranku wystąpią silne przymrozki do -4/-1 stopnia C na znacznym obszarze Polski, zwłaszcza na południu, w centrum i częściowo na północy. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Środa, 27 kwietnia 2016
Środa będzie pogodową kontynuacją poniedziałku i wtorku, czyli na zachodzie, możemy spodziewać się konwekcji, przelotnych opadów deszczu, gradu, krupy śnieżnej i grzmotów
. Natomiast w pasie od Warmii i Podlasia, przez centrum po Małopolskę i Górny Śląsk rozciągał się będzie pofalowany front z ciągłymi opadami deszczu, a w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem (wysoko w górach śnieg). Najpóźniej opady dotrą na południowy-wschód i tam najcieplej, 13-15 stopni. Poza tym 8-10 stopni na północy, zachodzie oraz w centrum, a najchłodniej na Górnym Śląsku i zachodzie Małopolski, tylko 5-6 stopni. Wiatr umiarkowany.

Czwartek, 28 kwietnia 2016
Pogodowej przeplatanki ciąg dalszy. Na przemian słońce, chmury, przelotny deszcz, krupa śnieżna, grad i lokalne grzmoty. Nadal chłodno, a właściwie zimno, jak na końcówkę kwietnia
. Odnotujemy od 7 stopni na wybrzeżu do 10-11 stopni w Polsce środkowej i zachodniej. Najcieplej na Podkarpaciu do 12-13 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz silniejszy, południowo-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 29 kwietnia 2016
W piątek najstabilniejsza pogoda zapowiada się na wschodzie i południu Polski, gdyż tam zacznie oddziaływać znajdujący się w pobliżu wyż. Tam też będzie najcieplej – do 15 stopni C. Na pozostałym obszarze również możemy liczyć na rozpogodzenia, nie mniej na zachodzie i wybrzeżu przelotnych opadów nie unikniemy. Tutaj też – za sprawą deszczu – chłodniej, ok. 10-12 stopni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Weekend, 30 kwietnia – 1 maja 2016
Przełom kwietnia i maja nie będą jeszcze takie złe w stosunku do tego, co prognozy pokazują na następne dni majówki. W sobotę nie powinno padać, a temperatura przekroczy 15 stopni. Jednak w niedzielę znów zacznie padać i to okresami mocno, a w miarę przyjemne temperatury w okolicach 17-19 stopni pozostaną na wschodzie. O szczegółach pogody na majówkę, napiszę w okolicach czwartku/piątku.

OPTYCZNIE W NIEBO 25.04.2016r. – 01.05.2016r.

25.04.2016r. – godz. 05:46, koniunkcja Księżyc – Mars w odległości – 4°52

25.04.2016r. – godz. 19:47, koniunkcja Księżyc – Saturn w odległości – 3°19

30.04.2016r. – godz. 03:28, faza Księżyca – ostatnia kwadra.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.