facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 30 mar, 2018
- 2 komentarze
Komunikat na temat IX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.

W dniach 19-22 września 2018 roku odbędzie się IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego (Kaszubsko-Pomorski). Na dwa pierwsze dni zjazdu wybrano miejscowość Wirty – osadę leśną kociewską położoną w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Zblewo na Kociewiu. Osada wchodzi w skład sołectwa Borzechowo. Otoczona jest lasami Borów Tucholskich i położona nad jeziorem Borzechowskim Wielkim. Znajduje się tam arboretum.

Następnie, po południu, w dniu 21 września planowany jest wyjazd do Ustki, gdzie odbędzie się pozostała część zjazdu. Szczegółowy harmonogram zjazdu znajduje się tu: komunikat II Zjazd PTD 2018 , natomiast karta uczestnictwa jest do pobrania w tym miejscu: KARTA UCZESTNICTWA .

Będzie to dla mnie wyjątkowy zjazd ponieważ – poza osobistym poznaniem wybitnych autorytetów świata nauki z dziedzin dendrologii, oficjalnie zostanie powołana do życia Sekcja Drzew Pomnikowych przy PTD, skupiająca Treehunterów z całej Polski.

Sympatycy oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego są mile widziani na zjeździe, na który – za uprzejmością PTD serdecznie zapraszam. ;))

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • wojek //01 kwi 2018

  Witajcie Tow. Lenart.
  dziękujemy Wam za inormację o Zjeździe niestety w podanym terminie wzywają nas obowiążki partyjne a konkretnie wyjazd na nasze coroczne sympozjum na Pomorzu Zachodnim. W tym roku mamy wyjatkowo interesujący temat do dyskusji “Wpływ działalności tow. Lenarta w Sudetach na spadek populacji boletusów w Lasach Pomorza Zachodniego”. Przyznacie Towarzyszu, że temat jest interesujący.
  No i jest jeszcze drugi powód. Wiecie Towarzyszu, że takich wyjazdów nie toleruje już moja wątroba. Tak to już nie na moje zdrowie. Cóż muszą radzić młodsi towarzysze pod naszym czujnym okiem rzecz jasna)
  Serdecznie pozdrawiam:)
  Darz Grzyb Przyjacielu:)

  • Paweł Lenart //06 kwi 2018

   Temat zaiste ciekawy, ale ciężko będzie mi cokolwiek udowodnić. Partia jest mistrzem w tuszowaniu dowodów. 😉
   Co do Zjazdu – wątroba Twoja na pewno dałaby radę bo cel Zjazdu jest inny, niż nadużywanie wytrzymałości organów wewnętrznych. 😉