facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 04 gru, 2016
- brak komentarzy
Kontynuacja pogody na pograniczu jesieni i zimy w zależności od regionu. Pod koniec tygodnia wyraźne ocieplenie. Prognoza pogody i optycznie w niebo 05.12.2016r. – 11.12.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za nami dynamiczny i bardzo zmienny pogodowo tydzień. Mieliśmy chwile z bezchmurnym niebem, następnie zachmurzenie całkowite, opady deszczu, krupy śnieżnej, śniegu, w końcu błyskawice i grzmoty. Po uspokojeniu się pogody, temperatury spadły, pojawiły się za to mgły i zamglenia. Przed weekendem, przez kilkanaście godzin zmagaliśmy się z silnym akcentem wiatrowym, w wyniku którego dziesiątki tysięcy gospodarstw nie miało prądu. Wystąpiły też straty w drzewostanie i infrastrukturze. Najbliższy tydzień będzie mniej obfitować w pogodowe zawirowania, za to pojawi się więcej pogodnego nieba. Niemniej w okolicach czwartku ponownie szykuje się silniejszy incydent związany z wiatrem, ale raczej nie musimy się obawiać powtórki z tego tygodnia. Szykują się też większe spadki temperatury, przede wszystkim na wschodzie kraju. Za to pod koniec tygodnia zaczną napływać do nas coraz cieplejsze masy powietrza, które nie wpuszczą do nas zimy co najmniej do połowy miesiąca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniedziałek, 5 grudnia 2016
Na początku nowego tygodnia, najwięcej grudniowego słońca zobaczą mieszkańcy południowej części kraju oraz Polski centralnej. Tam niebo będzie wolne od chmur, a temperatura wzrośnie do 3-5 stopni. Na pozostałym obszarze pochmurno, a wieczorem na krańcach północnych wystąpią słabe opady deszczu i mżawki. Z powodu zachmurzenia około 0 stopni C, cieplej nad samym morzem – do 6 stopni. Najzimniej będzie we wschodniej połowie kraju – ok. -2/-1 stopnia. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wtorek, 6 grudnia 2016
Mikołaj przywiezie nam front atmosferyczny, który będzie się przemieszczać z północy na południe. Przyniesie opady deszczu i śniegu. Na południu kraju lepsza aura panować będzie w pierwszej części dnia, w drugiej z kolei powinno być więcej słońca na północy oraz częściowo w centrum. Temperatura maksymalna od 0 st. C w Małopolsce, Podkarpaciu i w Górach Świętokrzyskich, 1-2 stopnie w centrum, 3-4 stopnie w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Warmii i Podlasiu do 5-7 stopni na Pomorzu i Kujawach. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, skręcający na północny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Środa, 7 grudnia 2016
W środowy poranek wystąpią silne spadki temperatury, przede wszystkim na wschodzie kraju i częściowo na północy. W tych regionach odnotuje się od -8 stopni C do -11 stopni C. Lokalnie może być o kilka stopni zimniej. W dzień, po ustąpieniu porannych mgieł, sporo chmur ma być jeszcze na północy i wschodzie, ale od południowego-zachodu pogoda powinna się stopniowo poprawiać. Mróz od Podlasia i Warmii po Podkarpacie – od -4 do -2 stopni. Im dalej na zachód, tym cieplej – ok. 0 stopni w centrum i w Małopolsce do 3-5 stopni od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czwartek, 8 grudnia 2016
W czwartek czeka nas kolejny mroźny poranek na wschodzie, częściowo na południu oraz w centrum. Jednak w ciągu dnia od zachodu szybko będzie wędrować odwilż w ślad za ciepłym frontem, który przyniesie słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna od 1-2 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, od 4 do 6 stopni od Podlasia po Górny Śląsk do 7-9 stopni na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Wiatr nie powinien być tak silny, jak to miało miejsce ostatnio.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 9 grudnia 2016
W piątek najwięcej chmur zgromadzi się na północy i wschodzie, gdzie wystąpią słabe opady deszczu i mżawki. Od południa słońca powinno stopniowo przybywać. Wszędzie będzie zdecydowanie cieplej. Przewiduje się od 4-5 stopni na południowym wschodzie do 8-11 stopni w regionach Polski zachodniej i północnej. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Weekend, 10-11 grudnia 2016
Weekend przyniesie nam kontynuację jesiennej pogody z opadami deszczu – najczęściej ma padać na północy, im dalej na południe, tym aura lepsza. Słupki rtęci będą oscylować na poziomie 6-8 stopni na wschodzie do nawet 11-12 stopni na zachodzie naszego kraju. Także początek przyszłego tygodnia przyniesie bardzo podobne temperatury. Tym samym do połowy grudnia śnieżnej i mroźnej zimy w prognozach nie widać.

OPTYCZNIE W NIEBO 05.12.2016r. – 11.12.2016r.

05.12.2016r. – godz. 08:49, koniunkcja Księżyc – Mars w odległości – 2°53,

06.12.2016r. – godz. 21:35, koniunkcja Księżyc – Neptun w odległości – 0°40,

07.12.2016r. – godz. 09:03, faza Księżyca – 1 kwadra,

09.12.2016r. – godz. 21:24, koniunkcja Księżyc – Uran w odległości – 2°52,

10.12.2016r. – godz. 11:51, Saturn w złączeniu ze Słońcem.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.