facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 29 wrz, 2016
- brak komentarzy
“Las Story” – opowieść o polskich lasach w TVP1.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Las Story” to cykl 14 programów ukazujących przyrodę polskich lasów i zafascynowanych nią ludzi. Serię prowadzi para naukowców: dr Sabina Pierużek-Nowak i dr Robert Mysłajek. W TVP1 „Las Story” można oglądać w każdą sobotę o godz. 6:40.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pracując naukowo, równolegle tropią i obserwują zwierzęta. Mają jednocześnie duże doświadczenie w pracy z kamerą – byli bohaterami kilku dokumentalnych filmów przyrodniczych – polskich i zagranicznych.
Sabina Nowak i Robert Mysłajek mało czasu spędzają przy instytutowych biurkach, a dużo w terenie. To naukowcy traperzy, których praca jest przygodą. Wyruszają w podróż, by pokazać piękno polskich lasów i kryjące się w nich zagadki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na swojej drodze spotkają prawdziwych ludzi lasu – oddanych swojej pracy leśników, pasjonatów, którzy sadzą drzewa, dokarmiają zwierzęta, prowadzą reintrodukcje zagrożonych wyginięciem gatunków. Widzowie poznają bliżej ciekawe gatunki zwierząt m.in. wilka, rysia, borsuka, głuszca czy ryjówkę. Narratorzy tropić będą dzikie zwierzęta, podglądać je, fotografować, biwakować na łonie natury. Pokażą jak korzystać z bogactwa lasu, jak spędzać w nim aktywnie i przyjemnie czas.

Program  „Las Story” powstaje dzięki współpracy z Lasami Państwowymi.

Źródło: https://www.tvp.pl/wiedza/przyroda/las-story/o-programie/opowiesc-o-polskich-lasach/16695623

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.