facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 14 lip, 2020
- brak komentarzy
Leśne filmiki na przełomie czerwca/lipca 2020 r.

Leśne filmiki na przełomie czerwca/lipca 2020 r.

Pod koniec czerwca, kiedy napisałem relację z całodniowej wycieczki do bukowińskich lasów, zapowiedziałem, że opublikuję w odrębnym wpisie kilka filmików, które udało mi się wtedy nakręcić, w których główną rolę zagrały kurki (pieprzniki jadalne). Także podczas wycieczki z dnia 4. lipca przywiozłem nieco materiału, a dzisiaj udało mi się wszystko wgrać na dysk. Zatem podzielę się 7. filmikami.

FILMIK NR 1: PIEPRZNIKI JADALNE 27.06.2020 r.

Miejscówka, która po dwóch latach spoczynku i całkowitym “bezkurkowiu”, wreszcie obrodziła pachnącym, przepysznym, leśnym drobiem. Filmik trwa około 2 minut.

FILMIK NR 2: PIEPRZNIKI JADALNE 27.06.2020 r.

Druga miejscówka z kurkami i filmik trwający 1,5 minuty. Także i w niej znalazłem solidną ilość kurek, które okazały się wtedy bezapelacyjnym grzybem dnia. ;))

FILMIK NR 3: PIEPRZNIKI JADALNE 04.07.2020 r.

Filmik nr 3 to ta sama miejscówka, która jest na filmiku z nr 2, ale tydzień później. Tym razem filmik nie jest niemy, ponieważ admin postanowił co nieco powiedzieć. Trwa 3 minuty. :))

FILMIK NR 4: KOŹLARZE CZERWONE 04.07.2020 r.

Filmik nr 4 to stanowisko z kilkoma pięknymi sztukami koźlarzy czerwonych, który tra nieco ponad minutę. Nagrałem go w dniu 4. lipca.

FILMIK NR 5: ŚPIEW PTAKÓW W LEŚNEJ GĘSTWINIE 04.07.2020 r.

Ten filmik nagrałem w dniu 4. lipca i nadałem mu tytuł “Śpiew ptaków w leśnej gęstwinie”, gdzie wokalnymi aktorami na pierwszym planie są ptaki. Trwa on ponad minutę. Takie chwile w lesie są bezcenne!

FILMIK NR 6: WODA NA BAGNACH 27.06.2020 r.

Przedostatni filmik to “Woda na bagnach”, które w takim stanie nawodnienia nie były od kilku lat z powodu ciężkich susz, które dotykały bukowińską i okoliczną ziemię. Obecnie po tej wodzie prawie już nie ma śladu.

FILMIK NR 7: TAM, GDZIE SŁOŃCE ŚWIECI… 04.07.2020 r.

Ostatni filmik to moja interpretacja genialnego utworu – pieśni z opery “Kniaź Igor” Aleksandra Borodina z cudownym śpiewem Nataszy Morozowej. Oglądając filmiki, warto od razu ustawić jakość na co najmniej 720p.

LINK DO FILMIKÓW: https://drive.google.com/drive/folders/17NO6nYe—Y8r_xKdOzBjr6Ox9Idn60b

Słowa tej piosenki są następujące:

Ulatuj na skrzydłach wiatru, W kraju rodzinnym, rodzima pieśń nasza, Tam, gdzie my ciebie swobodnie śpiewali, Gdzie było tak beztrosko nam z tobą.

Tam, pod upalnym niebem, Szczęścia powietrze pełne, Tam pod gwarem morza, Drzemią góry w obłokach, Tam tak jaskrawo słońce świeci, Rodzinne góry światłem tam zalewają, W dolinach bujnie róże rozkwitają, I słowiki śpiewają w lasach zielonych. Tam, pod upalnym niebem, Szczęścia powietrze pełne, Tam pod gwarem morza, Drzemią góry w obłokach,

Ulatuj na skrzydłach wiatru, W kraju rodzinnym, rodzima pieśń nasza, Tam, gdzie my ciebie swobodnie śpiewali, Gdzie było tak beztrosko nam z tobą. Tam, pod upalnym niebem, Szczęścia powietrze pełne, Tam pod gwarem morza, Drzemią góry w obłokach, Ulatuj na skrzydłach wiatru, W kraju rodzinnym, rodzima pieśń nasza, Tam, gdzie my ciebie swobodnie śpiewali, Gdzie było tak beztrosko nam z tobą.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.