facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 06 lis, 2016
- brak komentarzy
Listopadowa pogoda w kratkę z akcentem zimowym. Poranki z przymrozkami. Prognoza pogody i optycznie w niebo 07.11.2016r. – 13.11.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klaruje się pogoda na najbliższy tydzień. Jeszcze kilka dni temu nie było dokładnie wiadomo, czy prognozowany “atak” zimy będzie mieć miejsce, czy będzie duży i ile będzie trwać. Obecnie, można już z dosyć dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że akcenty zimowe będziemy mieć przede wszystkim pod postacią opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, głównie w północnej części kraju. Należy też spodziewać się przymrozków, miejscami dosyć dużych. Chociaż przymrozki to zjawisko typowe dla listopada. Pogoda w nadchodzącym tygodniu nie powinna nas specjalnie zaskoczyć (może poza opadami śniegu), ale będzie dosyć zmienna. Patrząc i porównując ostatnie tygodnie, możemy liczyć na więcej chwil ze słońcem. Po kilku chłodnych dniach, pod koniec przyszłego tygodnia, spodziewane jest większe ocieplenie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniedziałek, 7 listopada 2016
Nowy tydzień rozpocznie się pogodą zmienną. Będą zarówno chwile ze słońcem, jak i momenty z przewagą i dominacją zachmurzenia. Opadów można spodziewać się w całym kraju, ale będą one przelotne, raczej o małym natężeniu. Będzie to deszcz, krupa śnieżna lub drobny grad. Temperatura maksymalna od 3-4 stopni na Pojezierzu Pomorskim, 5-6 stopni na Warmii, Podlasiu, Kujawach, Mazowszu, w centrum, Ziemi Lubuskiej do 7-9 stopni w regionach południowych oraz gdzieniegdzie na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wtorek, 8 listopada 2016
Wtorek zapowiada się znacznie pogodniej. Opady o niewielkim natężeniu i lokalnym zasięgu mogą zdarzyć się tylko na zachodzie kraju. Będzie to deszcz lub krupa śnieżna. Z rana będzie bardzo zimno od -6 do 2 stopni; w ciągu dnia od 3-4 stopni na północy ok. 5 stopni w centrum do 6-7 stopni na Śląsku i w Małopolsce. Wiatr słaby, południowy i zachodni. Dodatkowym zjawiskiem, utrudniającym jazdę samochodem mogą być mgły i zamglenia, miejscami osadzające szadź.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Środa, 9 listopada 2016
W środę kontynuacja słonecznej pogody na południu Polski. Pozostała część kraju będzie zdominowana przez chmury z opadami śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Temperatura maksymalna od 2-3 stopni w regionach północnych i środkowych do 4-5 stopni na południu i południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czwartek, 10 listopada 2016
Czwartkowy poranek będzie bardzo zimny. Na większym obszarze kraju temperatura może spaść poniżej -5 stopni C. W dzień przeważać będzie słoneczna pogoda, dzięki czemu, słupki rtęci wskażą od 1-2 stopni w dzielnicach północnych i wschodnich, 3-4 stopni w centrum do 6 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunku północno-zachodniego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątek, 11 listopada 2016
Przed weekendem, najbardziej słoneczna pogoda utrzyma się na wschodzie kraju i północy. Natomiast zachód i południe Polski będzie pod wpływem frontu atmosferycznego z opadami deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 0-2 stopni na Pomorzu i północnym wschodzie do 6-7 stopni od Ziemi Lubuskiej po Małopolskę. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy podczas opadów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Weekend, 12-13 listopada 2016
W weekend na obecną chwilę, prognozowane jest ocieplenie. Ma je przynieść front z opadami, który wejdzie do Polski od zachodu. Tym samym zimne, arktyczne powietrze odejdzie od nas na wschód. O ile na północy kraju będzie jeszcze zimno, tj. od 0 do 2 stopni C, to południu i zachodzie zobaczymy 10-12 stopni. Ostrożnie prognozują na podstawie aktualnych odsłon modeli numerycznych, można napisać, że podobny typ pogody może utrzymać się również w kolejnym tygodniu.

OPTYCZNIE W NIEBO 07.11.2016r. – 13.11.2016r.

07.11.2016r. – godz. 19:51, faza Księżyca – 1 kwadra,

09.11.2016r. – godz. 14:14, koniunkcja Księżyc – Neptun w odległości – 0°57,

12.11.2016r. – godz. 12:45, koniunkcja Księżyc – Uran w odległości – 2°42.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.