facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 16 paź, 2016
- 4 komentarze
Minął rok… Blogowania. ;-)

zdj_0059

Dzisiaj obchodzę pierwszą rocznicę blogowania. Czas na luźne podsumowanie tego, co blog wniósł w moje (a może i w Twoje) życie. Dla mnie przede wszystkim to realizacja pasji, odskok od codzienności (nie szarej, ale bardzo zabieganej) i sprawdzenie w wirtualnym świecie, czy to, co mnie zachwyca i fascynuje, warto przekazywać dalej w świat. Rok temu, zakładając bloga, nie miałem pojęcia, gdzie będę dzisiaj i czy w ogóle pomysł ten wypali. Zastanawiałem się, kto będzie chciał czytać www.lenartpawel.pl, oprócz mnie, najbliższych oraz kilku znajomych. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Będąc starszy i bardziej doświadczony o 365 dni, mogę bez najmniejszego naciągania stwierdzić, że to, co się wydarzyło, przeszło moje najbardziej wygórowane oczekiwania. Kto by pomyślał, że o lesie, grzybach i pogodzie oraz mając na uwadze wiele profesjonalnych miejsc w sieci, poświęconych tej tematyce, Czytelnicy i tak będą tutaj wchodzić i czytać. Ilość dziennych, tygodniowych i miesięcznych odsłon to powód do zadowolenia, ale i pokory oraz motywacja do lepszej pracy. Każdy komentarz, wskazówka, wywiad, artykuł to dla mnie cenna informacja i droga do dalszego rozwoju. Za to pragnę Wszystkim bardzo podziękować.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pewne tematy na blogu, wygasły “śmiercią” naturalną, jak np. “Zapisano w meteo archiwum”. Powodem była ich długość i treść. Huragany, powodzie, susze, tornada i inne, przykre dla ludzi i przyrody wydarzenia mają miejsce cały czas. Po co o tym pisać i “bombardować” ludzi negatywnymi treściami? W tej materii jest tysiące innych portali, nastawionych na negatywną sensację. Dlatego nie warto ich powielać oraz przeładowywać mój blog takimi artykułami. Wolę skupiać się na sprawach przyjemniejszych, a negatywne opisywać tylko wówczas, kiedy w naszym kraju wydarzy się coś “odlotowego” w pogodzie, ale bez zbędnej otoczki i w wersji minimalnej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Inne tematy na stałe weszły w blogowanie i z nich nie zamierzam zrezygnować. W drugim roku blogowania na pewno pozostaną tygodniowe prognozy pogody, podsumowania miesięczne pod kątem opadów i temperatury, informacje o monitoringu suszy rolniczej w Polsce na podstawie danych z Puław, bieżące informacje o występowaniu grzybów na Dolnym Śląsku, relacje z wycieczek, Perły Dendroflory Wzgórz Twardogórskich. Będą też wywiady, artykuły o lesie, drzewach, grzybach, pogodzie i wiele innych atrakcji. Pomysłów mam dużo. Jedynym ograniczeniem jest tylko 24-godzinna doba i bunt organizmu, kiedy nie chcę położyć go do snu. ;)) Jeżeli uważasz, że warto by coś na blogu dodać, zmienić, uatrakcyjnić to napisz do mnie. A może chciałbyś o czymś napisać, opowiedzieć? Chętnie porozmawiam i wymienię spostrzeżenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Artykuły będą wzbogacane zdjęciami, których największą ilość “produkuję” na pograniczu województw dolnośląskiego i wielkopolskiego, konkretnie pomiędzy Twardogórą Sycowską, Bukowiną Sycowską i Międzyborzem Sycowskim. Magiczne i unikatowe dla mnie “Sycowskie Trio” to najlepiej poznane przeze mnie tereny leśne w życiu. Największą fascynacją jest to, że w każdym roku odkrywam tam coś nowego i niezwykłego zarówno z dendrologicznego, jak i grzybowego (mykologicznego) oraz przyrodniczego punktu widzenia. Dzieje się tak od 30 lat i z pewnością, będzie się dziać przez następną trzydziestkę. ;))

Jeszcze raz dziękując Ci za ten wspólny rok, odrębne podziękowanie kieruję do mojego kolegi – Mieczysława Olechowskiego, który namawiał mnie na blogowanie prawie 2 lata i dopracował blog od zaplecza, czyli od strony techniczno-informatycznej. Bez Mieczysława, nie byłoby www.lenartpawel.pl. ;))

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • Mieczysław Olechowski //16 paź 2016

  Gratuluję Pawle, tak trzymaj, czekam na kolejne wpisy 🙂

  • Paweł Lenart //26 paź 2016

   Dziękuję Mietek. Wiesz, że blog to Twoja zasługa. Nie zdawałem sobie sprawy, w co mnie “pakujesz”. 😉 W pozytywnym znaczeniu oczywiście. 😉

 • Tomek Nawrot //26 paź 2016

  Gratuluję Paweł! Pokazujesz dużą systematyczność i zaangażowanie. Lubisz to 🙂

  • Paweł Lenart //28 paź 2016

   Dziękuję uprzejmie Tomek! 😉