facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 31 mar, 2016
- brak komentarzy
Mokry początek wiosny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od początku lutego 2016 roku widać wyraźną tendencję w pogodzie do częstego zachmurzenia i opadów. Luty i marzec, jak na razie są miesiącami wilgotnymi, a spoglądając na średnioterminowe prognozy pogody, widać utrzymanie się tej tendencji. Mamy zupełnie inną sytuację, niż ta, z którą mieliśmy do czynienia w zeszłym roku, kiedy już na dobre rozpędzała się susza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zgodnie z ludowym porzekadłem “kwiecień plecień…” w najbliższym czasie możemy spodziewać się zróżnicowanej pogody. Europa Wschodnia, a także Basen Morza Śródziemnego są pod wpływem układów wyżowych. Tymczasem zachodnia część naszego kontynentu, w tym wschodni Atlantyk, pozostają w zasięgu niżów. Nad Polską z zachodu i południowego-zachodu na wschód i północny-wschód będą wędrować fronty atmosferyczne, a wraz z nimi porcje opadów, okresami solidnych. Dodatkowo z południowego-zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarnomorskie, które w piątek na chwilę zostanie zastąpione przez chłodniejsze z północnego-zachodu.

P2060019fot. TAZOK

Prognozy pogody na najbliższy okres są optymistycznie dla rolników i leśników – ma być ciepło i wilgotno. Najbardziej na północy i zachodzie naszego kraju. Oczywiście po drodze będziemy mieć jeszcze trochę porannych przymrozków, ale to jest jak najbardziej naturalne o tej porze roku. Zwiększona ilość opadów i bardziej pochmurne dni, nie za bardzo dają obraz wiosny, na którą czeka większość ludzi, ale należy mieć na uwadze, że takie warunki są niezbędne i zbawienne dla przyrody. ;))

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.