facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 04 kwi, 2016
- brak komentarzy
Na Facebooku powstał Fanpage strony WWW.GRZYBY.PL Marka Snowarskiego.

CIMG4258

Ta informacja z pewnością ucieszy każdego grzybiarza. Na Facebooku powstał Fanpage strony www.grzyby.pl Marka Snowarskiego – znanego i doświadczonego, wrocławskiego botanika oraz mykologa, który prowadzi monitoring występowania grzybów jadalnych w Polsce na podstawie relacji grzybiarzy. Jest to jego unikatowy i wyjątkowy projekt, który niezmiernie pomaga w sezonie grzybowym, dowiedzieć się nam prosto z terenu, co w ściółce piszczy/rośnie. ;))

CIMG4272

Portal powstał w 2003 roku i cały czas się rozwija. Poza możliwością składania relacji z grzybobrania lub po prostu z wizyty w lesie, na portalu mamy ogromny atlas grzybów i roślin. Wykupienie rocznego abonamentu do jednego z nich, kosztuje tylko 19 zł. Za to informacje, które otrzymujemy w atlasach, można wycenić na znacznie, znacznie więcej. ;)) Wspomnę przykładowo o fenomenalnej mapie potencjału grzybowego, która bardzo precyzyjnie pokazuje szansę na grzybobranie lub jej brak na danym terenie.

CIMG4277

Strona www.grzyby.pl cieszy się rosnącą popularnością, a w sezonie grzybowym, przeżywa wręcz oblężenie. Marek podzielił wpisy wedle obowiązującego podziału administracyjnego Polski na województwa, co znacznie ułatwia poszukiwanie informacji o terenie, który najbardziej nas interesuje w planowaniu grzybobrania.

CIMG4281

WWW.GRZYBY.PL, jak i jej fanpage na facebooku to portale obowiązkowe dla każdego grzybiarza! Jak już kiedyś wspomniałem, w sezonie grzybowym, będę wielokrotnie nawiązywać do portalu Marka. Darz Grzyb! ;))

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.