facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 29 sty, 2016
- brak komentarzy
Nadleśnictwo Resko z nowym rezerwatem.

galery_very_big
fot. Ewa Simonowicz-Woźniewicz

 

Mamy dobre informacje z Nadleśnictwa Resko. Utworzono tam nowy rezerwat przyrody.

Celem ochrony w rezerwacie jest utrzymanie naturalnych procesów zachodzących w wyróżniających się pod względem fitocenotycznym i florystycznym lasach łęgowych, i olsowych, w tym łęgów wiązowo-jesionowo-dębowych. Występują tam liczne stare, bo 100-160-letnie wiązy szypułkowe, które są biotopem wymierającego na Pomorzu storczyka podkolana zielonawego (Platanthera chlorantha).

Podczas badań prowadzonych w latach 2006-2007 w ramach powszechnej inwentaryzacji przyrodniczej w LP, w Nadleśnictwie Resko zidentyfikowano kilka miejsc, które ze względu na walory przyrodnicze oraz zachowanie w stanie mało zmienionym, spełniają warunki wymagane dla uznania za rezerwaty przyrody. Jednym z nich są wilgotne lasy położone pomiędzy Reskiem i Płotami.

Nowo powstały rezerwat obejmie swoimi granicami obszar ponad 34 ha. Pozostałe dwa istniejące na terenie Nadleśnictwa Resko rezerwaty przyrody to: „Mszar koło starej Dobrzycy” powołany w 1976 r. o powierzchni 11,17 ha oraz  „Rzeka Rekowa” ustanowiony w 2010 r., zajmujący powierzchnię 48,70 ha. Na terenie całej dyrekcji LP w Szczecinie jest ustanowionych 92 rezerwaty, o łącznej powierzchni 6 094 ha.

Źródło: www.lasy.gov.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.