facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 25 mar, 2023
- 2 komentarze
Najbliższej nocy zacznie obowiązywać czas letni.

Najbliższej nocy zacznie obowiązywać czas letni.

Podczas nadchodzącej nocy z soboty na niedzielę w całej Unii Europejskiej o godzinie 01:00 czasu uniwersalnego (2:00 czasu polskiego), przestawimy wskazówki naszych zegarów o godzinę do przodu, czyli w naszym przypadku na 3:00. To oznacza, że stracimy godzinę snu, ale jednocześnie Słońce będzie zachodzić godzinę później. Jeszcze dzisiaj w Warszawie zachód Słońca miał miejsce o godz. 17:55, a już jutro nastąpi dopiero o godz. 18:57. Należy zauważyć, że wydłużenie dnia będzie wizualne, ponieważ wschód Słońca zmieni się z godz. 05:30 w sobotę na godz. 06:28 w niedzielę.

Z uwagi na to, że aktualne informacje o zmianie czasu i okresie, w którym zmiany te będą obowiązywać, omówiłem z zeszłym roku ( http://server962300.nazwa.pl/w-nocy-przejdziemy-na-czas-letni.html ), to dzisiaj w pigułce przedstawię kilka informacji o tym, co w najbliższych tygodniach pojawi się na blogu. Jeżeli chodzi o drzewa to dokończę temat związany z pomnikami przyrody w gminie Sośnie, a następnie skupię się na pomnikach przyrody w założeniu parkowym Zamku Książ.

W ciut dalszej perspektywie, powrócę do Szczodrego i tamtejszych najokazalszych dębów, ponieważ w 2020 roku, kiedy to napisałem aż 18 artykułów “Sagi o dębach Szczodrego”, nie podsumowałem całego cyklu i nie opisałem innych, wybranych drzew Szczodrego. W odrębnym wpisie opiszę też bardzo klimatyczny, stary cmentarz w Szczodrem. Później na warsztat wezmę pomniki przyrody w gminie Wińsko. Na początku kwietnia ukaże się 20. część “Kultowych Grzybobrań”.

W pogodzie bez zmian, czyli miesięczne podsumowania, tygodniowe prognozy pogody, ale również podsumowanie meteo 2022 roku i ciekawostki pogodowe Wrocławia 2022. A poza tym, najważniejszym majowym wpisem będzie tradycyjnie rozpoczęcie Tour De Las & Grzyb, na który admin nie może się już doczekać. ;))

Wszystkim Czytelnikom życzę dużo zdrowia i do przodu!

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • wojek //28 mar 2023

  Witaj Paweł
  I znowu nikomu niepotrzebne zamieszanie. Miało już nie być tych zmian czasu ale jednak z uporem maniaka trzeba dwa razy do roku wprowadzać jakiś zamęt. Czemu to ma służyć nie mam pojęcia.
  Serdecznie pozdrawiam

  • Paweł Lenart //29 mar 2023

   Na razie przez kolejne kilka lat będziemy zmieniać czas i trudno stwierdzić, czy to koniec, czy nie? Zobaczymy. Osobiście wolałbym na stałe czas letni, który bardziej sprzyja dłuższym leśnym włóczęgom. 😉
   Przypomniał mi się stary dowcip z wątkiem zegarka.
   – Żona pyta męża, dlaczego po każdym posiłku nakręca zegarek?
   – Mąż odpowiada, ponieważ lekarz po każdym posiłku zalecił mi nieco ruchu… ;))))