facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 25 sie, 2016
- 4 komentarze
Najcieplejszy weekend sierpnia i jednocześnie ostatni meteorologicznego lata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tym roku, mamy zupełnie odmienną sytuację jeśli chodzi o najcieplejszy, letni okres w porównaniu do roku poprzedniego. O ile zeszłoroczny, rekordowo upalny i suchy sierpień, stanowił apogeum lata i jego najcieplejszego oblicza, o tyle w roku obecnym, najcieplejszy okres meteorologicznego lata przypadł na koniec czerwca i przypadnie na końcówkę sierpnia. Już od wczoraj w całej Polsce zdecydowanie się ociepliło, a obecny dzień, jaki i kilka następnych, będą ostatnimi tak ciepłymi podczas meteorologicznego lata w 2016 roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na razie mamy niską wilgotność powietrza, przez co wysokie temperatury znosi się całkiem spokojnie. Jutro będzie jeszcze cieplej, ale to weekend przyniesie nam kulminację obecnego ocieplenia. Sobota w całym kraju zapowiada się niemal bezchmurna. Jedynym wyjątkiem od słonecznej pogody może być wybrzeże, gdzie może dać o sobie znać mało aktywny chłodny front atmosferyczny związany z niżem skandynawskim. Tam mogą pojawić się niewielkie, przelotne opady deszczu i słabe burze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Także niedziela zapowiada się praktycznie bezchmurna w całej Polsce. I podobnie, jak w sobotę, jedynie nad samym morzem chmur pojawi się nieco więcej i może przelotnie popadać oraz zagrzmieć. Temperatury osiągną wartości, jakich jeszcze w sierpniu tego roku na termometrach nie oglądaliśmy. W sobotę zobaczymy od 28 do 30 stopni, a na Lubelszczyźnie, w Polsce środkowej, Kujawach, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie od 31 do 32 stopni. O kilka stopni mniej będzie na Pomorzu, w szczególności nad samym morzem, tj. od 20 do 22 stopni C. Wiatr tylko na wybrzeżu północno-zachodni, poza tym południowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poziom temperatur w niedzielę także typowo letni. Od 26-28 stopni na krańcach północnych do 30-33 stopni na pozostałym obszarze. Największy upał rozleje się na zachodzie, południu, w regionach środkowych, na wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie. Lokalnie, miejscami może być nawet 34-35 stopni C. W poniedziałek, czeka nas prawdopodobnie duże ochłodzenie i większe opady deszczu. Dlatego najbliższy weekend będzie idealny na wypoczynek na świeżym powietrzu. To będzie naprawdę bardzo letni, ostatni weekend meteorologicznego lata 2016. ;))

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • Tomek Nawrot //26 sie 2016

  Wreszcie normalny wyż! Bez parówy i burz.

  • Paweł Lenart //28 sie 2016

   Tak, zgadza się. Tylko, że dla grzybiarzy ten wyż to bardzo kiepska sprawa… 😉

 • Tomek Nawrot //28 sie 2016

  Co Ty Paweł, kto lubi parny i duszny wyż? Grzybiarz też człowiek 🙂 Piękny wyż, a potem solidne opady 😉

  • Paweł Lenart //28 sie 2016

   Tomek, nie napisałem, że ktoś lub ja lubi parny i duszny wyż… 😉 Ten obecny też jest niedobry dla grzybiarzy bo bardzo szybko wysusza ściółkę. Teraz potrzebne są nam porządne niże z ulewami, a tych na horyzoncie nie widać… ;-(