facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 21 lut, 2016
- 4 komentarze
Najpierw jesiennie, później słonecznie i chłodniej z większymi przymrozkami. Prognoza pogody i optycznie w niebo 22.02.2016r. – 28.02.2016r.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Maciej Józefowicz (Tazok)

Ostatni tydzień lutego, przyniesie nam kontynuację dużego niezdecydowania i kapryszenia pogody. Najpierw przetoczą się nad nami fronty atmosferyczne z opadami deszczu i ciepłym powietrzem, które w rejonach podgórskich osuszy się i wygeneruje silne podmuchy wiatru halnego. Później zacznie się stopniowo ochładzać, na wschodzie Polski i w górach nieco sypnie śniegiem, na zachodzie i północy będzie padać deszcz. Pod koniec tygodnia, wśliźnie się do nas wyżowa pogoda, która uspokoi wiatr, przegoni chmury, ale przyniesie spadek temperatury, przede wszystkim w nocy. Przy rozpogodzeniach, na wschodzie Polski i w kotlinach podgórskich, może być -10 stopni, lokalnie jeszcze o kilka stopni mniej. Jednak pod koniec tygodnia, ponownie zacznie wkraczać cyrkulacja atlantycka, która przyniesie ocieplenie, wzrost zachmurzenia i opady. Powrotu mroźnej i śnieżnej zimy nie widać. 

Poniedziałek, 22 lutego 2016
W poniedziałek do dzielnic północnych, wkroczy chłodny front atmosferyczny związany z niżem, który dotrze nad Skandynawię.
To spowoduje, że na Pomorzu, Warmii, Podlasiu, Kujawach, północy Wielkopolski i Mazowsza będzie padał obficie deszcz, a temperatura nie przekroczy 4-6 stopni. Im dalej na południe, tym większa szansa na słońce, opadów dużo mniej, ale za to wietrznie; porywy południowo-zachodniego wiatru do 70 km/h. Na Śląsku i w Małopolsce słupki rtęci sięgną blisko 15 stopni.

Wtorek, 23 lutego 2016
We wtorek front atmosferyczny nadal będzie kształtować pogodę w części Polski. Padać deszcz będzie zwłaszcza od Lubelszczyzny po Dolny Śląsk. Na północy i zachodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i gdzieniegdzie opady deszczu, krupy śnieżnej i gradu, z kolei w Małopolsce i Podkarpaciu też lokalnie będzie padać, ale stosunkowo najmniej. Temperatura maksymalna od 3-4 stopni na południowym zachodzie i na Suwalszczyźnie, 5-6 stopni na Pomorzu oraz w dzielnicach środkowych do 10-12 stopni na Podkarpaciu i wschodzie Małopolski. Wiatr zachodni, umiarkowany.

Środa, 24 lutego 2016
Od środy będzie się stopniowo ochładzać ponieważ zacznie do nas napływać zimne powietrze polarnomorskie.
Już w dzień będzie chłodniej niż ostatnio do 3-5 stopni. W atmosferze będzie jeszcze zalegać cieplejsze powietrze. Przez to utworzy się konwekcja – oprócz deszczu spadnie też śnieg i krupa śnieżna, a miejscami nawet zagrzmi. Wiatr umiarkowany, z północnego-zachodu.

Czwartek, 25 lutego 2016
Czwartkowy poranek przyniesie nam liczne spadki temperatur poniżej zera.
W dzień, zobaczymy na termometrach od 2-3 stopni w dzielnicach północnych do 5 stopni na Śląsku i w Małopolsce. Wciąż występować będą przelotne opady śniegu, ale możemy liczyć na chwile ze słońcem.

Piątek, 26 lutego 2016
W piątek nad ranem zrobi się zimno, miejscami na południu prognozowany spadek temperatury sięgnie -7 stopni. W dzień od 1-2 stopni na północy do 4-5 stopni w centrum i 6-7 stopni na południu.
W dzielnicach północnych wciąż może przelotnie padać śnieg, a im dalej na południe, tym więcej słońca.

Weekend, 27-28 lutego 2016
Koniec tygodnia to kontynuacja zimnej pogody. Poranki przyniosą ujemne temperatury na poziomie -8/-5 stopni, a w dzień przeważnie od 2-3 stopni na północy, przez 4-5 stopni w głębi kraju do 7-8 stopni na południu.
Będzie dużo słońca, opadów niewiele, co powinno zrekompensować nam niezbyt wysokie wartości, jakie zobaczymy na termometrach. Na moment ociepli się pod koniec miesiąca, ale na początku marca znów spodziewany jest spadek temperatury i opady śniegu.

OPTYCZNIE W NIEBO 22.02.2016r. – 28.02.2016r.

22.02.2016r. – godz. 11:31, koniunkcja Regulus – Księżyc w odległości – 2°25′

22.02.2016r. – godz. 18:20, faza Księżyca – pełnia

24.02.2016r. – godz. 02:44, koniunkcja Księżyc – Jowisz w odległości – 1°37′

26.02.2016r. – godz. 23:23, koniunkcja Spica – Księżyc w odległości – 4°53′

28.02.2016r. – godz. 15:48, Neptun w złączeniu ze Słońcem

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • Tomek Nawrot //22 lut 2016

  Dzisiaj we Wrocławiu widziałem rozkwitnięte krokusy i nabierające zielonego koloru niektóre krzewy.

  • Admin //23 lut 2016

   To już ma miejsce co najmniej od półtora tygodnia. Teraz rośliny dostaną trochę zimna. Ale tak jest co roku. Szczególnie krokusy są wystawiane na wiosenną “kriokomorę” i bicze meteo. 😉 Są dzielne, dadzą radę. ;))

 • Mariusz //23 lut 2016

  A ja właśnie byłem po drewno na ogródku bo chłodnawo i mokro, patrze w niebo i widzę klucz dzikich gęsi…

  • Admin //23 lut 2016

   Zwiastunów wiosny jest coraz więcej. Na wiosnę z prawdziwego zdarzenia, musimy jednak jeszcze ciut, ciut poczekać. Ale z każdym dniem, będzie do niej coraz bliżej. Na razie musimy przejść przez nico wypaczone, pogodowe powiedzenie “W lutym jak w garncu”. 😉