facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 18 maj, 2016
- brak komentarzy
Największe zimno w maju za nami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozpoczyna się końcówka kilkudniowego ochłodzenia, które rozpoczęło się w zeszły piątek, 13. maja. No właśnie przecież to był piątek 13-stego. ;)) Wczoraj przechodziliśmy przez kulminację po zimnogrodowo-zośkowej pogody. Spóźniła się nieco, ale dobrze, że już się wynosi. Już dzisiaj czuć nieco cieplejsze powietrze i nie dokucza nieprzyjemny, północny wiatr. Od jutra z każdym dniem będzie coraz cieplej, aż po koniec tygodnia, zobaczymy na południu kraju nawet 27-28 stopni C.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W najbliższych dniach zmieni się cyrkulacja powietrza z północnego-zachodniej na zachodniej arktycznej na dużo cieplejszą polarnomorską południowo-zachodnią. Wyż, który panował ostatnio nad Północnym Atlantykiem ustąpi miejsca niżom, a w tym samym czasie od Półwyspu Iberyjskie po Niemcy utworzy się strefa podwyższonego ciśnienia, która zacznie stopniowo przesuwać się na wschód. Najszybciej, zmiany te będą odczuwane na południowym-zachodzie Polski.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cieplejsze powietrze przyniesie nam też więcej pogodnego nieba i słonecznych chwil. Deszcze także się trafią, w piątek, głównie na zachodzie kraju, w sobotę na wschodzie, a w niedzielę, ponownie na zachodzie. Dłuższej stabilizacji pogody jednak nie widać. W przyszłym tygodniu, prawdopodobnie czeka nas ochłodzenie, ale nie tak silne, jak to mijające. Ma być też sporo burz, miejscami tłustych, czyli z obfitymi opadami i dużą ilością wyładowań. Przymrozki też już nie będą nas straszyć.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.