facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 22 cze, 2016
- brak komentarzy
Od jutra upał.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prognoza pogody w tym tygodniu przebiega zgodnie z tygodniówką, napisaną przeze mnie w niedzielę. Najpierw mieliśmy spory kontrast temperatury pomiędzy Polską zachodnią i wschodnią. Na wschodzie zalegała gorąca masa powietrza i miejscami przechodziły gwałtowne burze. Na zachodzie kraju, występowały deszcze o charakterze ciągłym, przy temperaturze poniżej 20 stopni C. Weszliśmy już w astronomiczne lato, widzieliśmy też letnią pełnię księżyca, teraz przyszedł czas na letnie temperatury.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A te, już dzisiaj, zbliżają się do 30 kreski na plusie, m.in. na Podkarpaciu i Dolnym Śląsku. Reszta Polski jest jeszcze na granicy upału od 25 do 28 stopni, nad morzem 23-24 stopnie. Jutro w wielu miejscach, 30 stopni będzie przekroczone. Napływ gorącego powietrza i dużą ilość słońca zapewni nam wyż, który jutro będzie się przesuwać z południowego Bałtyku nad Białoruś. Taka cyrkulacja powierza otworzy możliwość do napływu zwrotnikowej, suchej masy z południowego-wschodu. Powietrze to z tej możliwości skorzysta. Z każdym dniem będzie coraz cieplej. W czwartek upał nie dotrze do Zatoki Gdańskiej, na Warmię, Podlasie i Lubelszczyznę – tutaj od 27 do 29 stopni. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku 30-32 stopnie.

16 CIMG1178

W piątek upał będzie już ciężki do wytrzymania. W głębi kraju 31-33 stopnie. Najgoręcej w Wielkopolsce, na Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Kujawach – aż 34-35 stopni. Upału powinni uniknąć tylko mieszkańcy wybrzeża wschodniego i Suwalszczyzny – tam będzie do 29 stopni. Noce ciepłe, z temperaturami na poziomie 15-20 stopni, a w sobotę nad ranem na zachodzie nie mniej niż 21 stopni. Chłodniej jedynie na Podlasiu – od 9 do 12 stopni. Sobota będzie też ostatnim tak gorącym dniem w całym kraju. Po południu zacznie wkraczać chłodny front związany z niżem atlantyckim. Burze mogą okazać się bardzo gwałtowne. Do tego czasu, prognozy mogą się jeszcze zmienić. Póki co, rozpoczęte lato pokazuje, kto teraz rządzi w kalendarzu i w pogodzie. ;))

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.