facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 24 sty, 2016
- 2 komentarze
Odwilż i ocieplenie na całego. Prognoza pogody i optycznie w niebo 25.01.2016r. – 31.01.2016r.

CIMG7573

Przed nami ostatni tydzień stycznia. Pogoda w żadnym razie nie będzie w najbliższym czasie, przypominać początku miesiąca, który w całym kraju, przywitał nas mrozem, a w niektórych rejonach również śniegiem. Z zachodu na wschód, przemieszczają się coraz cieplejsze masy powietrza, które przyniosą nam nawet dwu-cyfrowe wartości na termometrach, oczywiście na plusie. W ślad za nimi, będzie płynąć wilgoć, a więc należy spodziewać się opadów deszczu. Wzrośnie też prędkość wiatru, który miejscami, może być niebezpieczny. W tym tygodniu, pogoda, będzie przypominać nam raczej zaawansowaną jesień lub przedwiośnie. Na obecny dzień, prognozy pogody wskazują, że ciepła i dynamiczna cyrkulacja atlantycka, utrzyma się co najmniej do 4-5 lutego. Na nizinnym obszarze Polski, pokrywa śnieżna, zaniknie w ciągu najbliższych dni. Zima, pozostanie tylko w wyższych partiach górskich.

Poniedziałek, 25 stycznia 2016
Poniedziałek przywita nas chmurami, mgłami i opadami deszczu lub mżawki. Tylko na wschodzie kraju i w Małopolsce, spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na południu i wschodzie lokalnie może padać mocno. Temperatura maksymalna od 0 stopni na Podkarpaciu, 1-2 stopnie na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podlasiu, 3-4 stopnie w głębi kraju do 5-6 stopni na zachodzie. Wiatr zachodni i północno-zachodni, okresami będzie umiarkowany. Wszędzie chlapa i błoto.

Wtorek, 26 stycznia 2016
We wtorek na zachodzie Polski, zaznaczy się klin wyżowy, dzięki czemu, będzie można liczyć na więcej słońca, w szczególności w godzinach popołudniowych. Im dalej na północ kraju i do centrum, tym chmur więcej i okresami słaby deszcz lub mżawka. Słupki rtęci wskażą od 2-3 stopni na wschodzie, 5-7 stopni w dzielnicach środkowych do 8-9 stopni na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowo-zachodnich i zachodni.

Środa, 27 stycznia 2016
W środę ponownie wzrośnie zachmurzenie w całym kraju. Tylko na południu wystąpią szanse na przebłyski słońca. W wielu regionach deszczowo, zwłaszcza na północy, ale wyjątkowo ciepło jak na tę porę roku. Poranek przeważnie bez mrozu, w dzień od 3-5 stopni na Podlasiu, wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, ok. 6 stopni w centrum do 7-9 stopni na zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

Czwartek, 28 stycznia 2016
W czwartek na południu oraz w dzielnicach centralnych powinno być pogodnie. Jednak od północnego-zachodu w ciągu dnia zacznie przybywać chmur i na Pomorzu, a wieczorem również na Warmii i Podlasiu pojawią się opady deszczu. Bardzo ciepło, od 8-9 stopni w dzielnicach północnych do 11-13 stopni w regionach zachodnich i południowych. Wiatr pozostanie umiarkowany, południowo-zachodni.

Piątek, 29 stycznia 2016
W piątek po przejściu frontu chłodnego powinno się pojawić więcej przejaśnień, ale będzie wietrznie. Temperatura ma oscylować w granicach 4-8 stopni.

Weekend, 30-31 stycznia 2016
Ostatnie dwa dni stycznia, a więc weekend, zapowiadają się pod znakiem głębokich układów niskiego ciśnienia, które przybędą do nas znad Atlantyku, wcześniej przechodząc przez Skandynawię. Mają przynieść obfite opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz doprowadzić do zwiększenia różnicy ciśnienia, przez co ma mocno wiać, nawet powyżej 85 km/h. Temperatury w granicach od 3 do 11 stopni C.

OPTYCZNIE W NIEBO 25.01.2016r. – 31.01.2016r.

26.01.2016r. – godz. 03:53, koniunkcja Regulus – Księżyc w odległości – 2°26′

28.01.2016r. – godz. 00:11, koniunkcja Księżyc – Jowisz w odległości – 1°21′

30.01.2016r. – godz. 15:47, koniunkcja Spica – Księżyc w odległości – 4°46′

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • Mariusz //25 sty 2016

  Witam, jak na tą chwile prognoza sprawdza się doskonale. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i Admina. Mariusz, Katowice.

  • Admin //25 sty 2016

   Dziękuję za pozdrowienia! Także pozdrawiam i życzę Wam udanego tygodnia! 😉