facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 28 lut, 2016
- brak komentarzy
Ostre załamanie pogody. Po połowie tygodnia, stabilizacja aury. Prognoza pogody i optycznie w niebo 29.02.2016r. – 06.03.2016r.

CIMG6270

Od kilku dni, modele numeryczne wskazywały na możliwość utworzenia się niżu genueńskiego. Niż ten już powstał i powoduje wielki chaos w krajach bałkańskich. Problemem są przede wszystkim monotonne i wielkie ulewy, które powodują zagrożenie powodziowe. U nas na szczęście nie będzie aż tak ekstremalnie, jednak i tak trzeba się liczyć ze sporymi sumami opadów, zarówno deszczu, jak i śniegu. Najbliższe dwa dni na pewno nie będą przypominały wiosny, której meteorologiczna odmiana zacznie się już 1 marca. Luty był jak w garncu, początek marca będzie podobny. ;))

29 lutegoUV Legende

Poniedziałek, 29 lutego 2016
Już w poniedziałek, na pogodę w kraju zacznie wpływać płytki niż, którzy zahaczy o Polskę, przynosząc nam bardzo zróżnicowaną i niebezpieczną aurę. Polska zostanie podzielna na ciepły wschód i zimny zachód. Duża różnica w temperaturze na stosunkowo niewielkim obszarze, jak i wilgotna i chwiejna masa powietrza, przyniesie nam pogodowy bigos. W pierwszej części dnia na północy jeszcze będzie się rozpogadzać, ale od południa chmur przybędzie i po południu już prawie wszędzie niebo zakryją grube, warstwowe chmury. Pomorze, Warmia, północna część Wielkopolski, Mazowsza i Podlasia wybroni się od opadów do wieczora. Na pozostałym obszarze mokro, przy czym od południowego Podlasia, przez rejon Warszawy, Kutna, Poznania, na Ziemi Lubuskiej i zachodzie Dolnego Śląska deszcz ze śniegiem i śnieg o umiarkowanym, okresami silnym natężeniu. W strefie opadów śniegu będzie najzimniej – około 0 do maksymalnie 2 stopni. Poza tym 4-5 stopni na Pomorzu do 8-10 stopni na wschodzie Małopolski, Podkarpaciu i Roztoczu. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, w porywach do 55 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, północno-wschodni.

01.03.2016r.UV Legende

Wtorek, 1 marca 2016                                                                                                                                                        We wtorek na północnym zachodzie pogoda wciąż najlepsza – bez opadów, a po południu więcej słońca. Na pozostałym obszarze pochmurno z opadami śniegu, a początkowo na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie deszcz przechodzący w deszcz ze śniegiem i śnieg. Opady od zachodu zaczną jednak stopniowo słabnąć w ciągu dnia. Temperatura od około 0-1 stopnia od Warmii i Podlasia, przez centrum po Opolszczyznę, 5-6 stopni na Pomorzu Zachodnim, wschodzie Małopolski i Podkarpaciu do 8 stopni w Bieszczadach. Wiatr umiarkowany, z północy i północnego-wschodu. Na nizinach, w niektórych miejscach, pokrywa śnieżna, może osiągnąć za dwa dni nawet 20 cm, a w górach znacznie więcej.

Środa, 2 marca 2016
Pogoda zacznie się stabilizować. W środę o poranku w dzielnicach wschodnich śnieg i około zera. Na pozostałym obszarze pogodnie, ale z mrozem do -6/-3 stopni. W ciągu dnia od Podlasia po Podkarpacie opady słabnącego śniegu, pod wieczór opady zanikną. Na pozostałym obszarze zdecydowana poprawa pogody – zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego i wieczorem może padać deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura sięgnie 0-1 stopnia na Podlasiu, wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu, 2-4 stopnie w głębi kraju do 5-7 stopni na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, skręcający na południowy.

Czwartek, 3 marca 2016
W czwartek rano w centrum, w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Pomorzu opady śniegu i śniegu z deszczem. Później opady przesuną się nieco na wschód, a od zachodu zacznie się rozpogadzać.
Temperatura od 2-4 stopni na Warmii, Podlasiu, w centrum i południu, 5-7 stopni na północnym zachodzie, częściowo na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Piątek, 4 marca 2016
W piątek o poranku liczne przymrozki, temperatura może obniżać się zwłaszcza na południu oraz w centrum Polski poniżej -5 stopni.
W dzień powyżej zera, przeważnie od 3-5 stopni na wschodzie do 7-9 stopni na Śląsku i w Małopolsce. Sporo słońca, ale na zachodzie stopniowo zacznie się chmurzyć i pojawi się śnieg z deszczem i deszcz. Powieje z południa, okresami nieco silniej.

Weekend, 5-6 marca 2016
Końcówka tygodnia zapowiada się zdecydowanie spokojniejsza niż jego początek. Do głosu dojdą cieplejsze masy powietrza, które na południu naszego kraju podgrzeją powietrze do kilkunastu stopni ciepła.
Tymczasem na północy będziemy mieć od 4 do 7 stopni. Nie zabraknie chwil słonecznych, przeplatanych opadami deszczu.  

OPTYCZNIE W NIEBO 29.02.2016r. – 06.03.2016r.

29.02.2016r. – godz. 19:55, koniunkcja Księżyc – Mars w odległości – 3°31′

01.03.2016r. – godz. 23:10, faza Księżyca – ostatnia kwadra

02.03.2016r. – godz. 07:16, koniunkcja Księżyc – Saturn w odległości – 3°33′

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.