facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 28 maj, 2016
- brak komentarzy
Ostrzeżenie przed burzami.

Prognoza-28.05.2016burze

Polscy Łowcy Burz wydali ostrzeżenie przed silnymi burzami dla całej zachodniej części kraju, częściowo także północnej i centralnej. Oznacza to możliwość wystąpienia “pojedyńczych komórek konwekcyjnych i multikomórek, a na zachodzie i północy kraju nie można wykluczyć pojedyńczej superkomórki. Największym zagrożeniem podczas ich przechodzenia będą intensywne opady deszczu, które będą mogły powodować podtopienia. Duża chwiejność będzie sprzyjać opadom dużego gradu o średnicy dochodzącej do 3 cm. Obecność suchych warstw w pionowym profilu troposfery, wskazuje także na zwiększony potencjał do generowania silnych prądów zstępujących, mogących się objawić zjawiskami typu downburst, w których wiatr może dochodzić do 90 km/h” – czytam na stronie Polskich Łowców Burz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na ten moment burze kotłują się na południu Polski, częściowo w centrum, na północy i północnym-wschodzie. W miarę upływu czasu, burz będzie przybywać ponieważ znajdujemy się w chwiejnej i wilgotnej masie powietrza. Odczuwamy je parnością i duchotą. Burze jednak nie przejdą wszędzie, a tam, gdzie wystąpią nie wpłyną jakoś znacznie na sytuację hydrologiczną. Pewnie wokół Wrocławia nic się nie wydarzy i nie odetchniemy od wielkiej ilości zanieczyszczeń i pyłów, które nagromadziły się w stolicy Dolnego Śląska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A może się mylę i wreszcie doczekamy się porządnej ulewy w stolicy Dolnego Śląska?

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.