facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 05 gru, 2019
- brak komentarzy
Perły dendroflory Wzgórz Twardogórskich 2016 – edycje i aktualizacje.

Perły dendroflory Wzgórz Twardogórskich 2016 – edycje i aktualizacje.

Cztery cykle pereł dendroflory Wzgórz Twardogórskich minęły. To jedno z moich najważniejszych “dzieł” blogowych, o ile możne je tak nazwać lub określić. W każdym razie jest to pewna forma, amatorskiego wyrazu artystycznego, której podstawowym celem jest pokazywanie piękna i zróżnicowania świata drzew, a także uczenia do nich szacunku, podziwu oraz spojrzenia na nie, jako na tajemnicze i niezwykłe, a dla nas bezcenne, żywe organizmy.

Schemat pisania artykułów, w sposób, który uważam za najbardziej optymalny, ugruntował się od 2018 roku. Zacząłem pisać większą czcionką (m.in. też na prośbę kilku osób, którym łatwiej się teraz czyta), a także, zacząłem używać różnych kolorów, ale bez przesady.

W związku z powyższym, doszedłem do wniosku, że pierwsze dwa cykle (2016 i 2017), muszą przejść “remont”. Edycje i aktualizacje cyklu 2016 właśnie się zakończyły. Wszystkie artykuły napisane są w sposób podobny do schematu z cykli 2018 i 2019 roku. W kilku, dodałem też najnowsze informacje o opisywanych drzewach, nowe zdjęcia i załączyłem linki do filmików, które nakręciłem już po opublikowaniu artykułów.

Żeby nie wyszukiwać na blogu poszczególnych artykułów dotyczących cyklu PDWT 2016, a mieć je razem obok siebie, wystarczy wpisać w przeglądarkę “perły 2016” i nacisnąć “szukaj”. Podobnie jest z innym cyklami.

Pozostało mi jeszcze edytować i zaktualizować artykuły z cyklu 2017, co planuję zrobić w miesiącach zimowych. W między czasie, będę zbierać materiał na cykl 2020, chociaż co nieco, już udało mi się zebrać. Czas ponownie wyruszyć w las. ;))

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.