facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 27 sty, 2020
- brak komentarzy
Perły dendroflory Wzgórz Twardogórskich 2017 – edycje i aktualizacje.

Perły dendroflory Wzgórz Twardogórskich 2017 – edycje i aktualizacje.

“Remont” cyklu pereł dendroflory Wzgórz Twardogórskich 2017 zakończony. Zatem wszystkie cykle (2016,2017,2018,2019) są teraz znacznie czytelniejsze i zaktualizowane oraz poprawione. W niektórych artykułach dodałem też kilka nowych, istotnych informacji o danym drzewie, jeżeli coś zmieniło się w jego otoczeniu lub przy/na samym drzewie.

Nie tylko perły dendroflory przeszły remont. Edycji i poprawie wymaga jeszcze wiele blogowych wpisów, co systematycznie czynię. Dzięki temu, poszczególne artykuły, relacje, wpisy, itp. są zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze do czytania.

Wracając do cykli pereł dendroflory WT. Piąty już cykl, rozpocznie się mniej więcej w połowie czerwca. Na ten moment, mam w planie pokazać i opisać około 22-23 drzew lub ich grup, ale najbliższe tygodnie dadzą odpowiedź, czy nie będzie ich więcej. Wszystko zależy od tego, co uda mi się wypatrzeć i odnaleźć w terenie.

Ciepła zima sprzyja włóczeniu się po lasach, tylko czy jakiekolwiek drzewo w nadchodzącym cyklu, uda mi się pokazać w śnieżnej szacie? Luty na razie nie szykuje opadów śniegu i ma być – zgodnie z najnowszymi prognozami – bardziej wiosenny niż zimowy.

Może się tak zdarzyć, że ani razu nie ujrzę w tym sezonie zaśnieżonych drzew na Wzgórzach Twardogórskich. Chyba, że marzec okaże się taki, jak w 2018 roku, kiedy w połowie miesiąca przymroziło i zaśnieżyło. Bez względu na powyższe, trzeba robić swoje. ;))

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.