facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 28 sty, 2016
- brak komentarzy
“Płonąca ręka” nad Portugalią.

“Płonąca ręka” nad Portugalią.

Jak niesamowity kształt potrafią mieć chmury, przekonali się ostatnio Portugalczycy. Obłok przypominał pięść z nieba z ręką trzymającą kulę ognia i zdominował panoramę całej portugalskiej wyspy Madera w ostatni poniedziałek, wywołując przerażenie, ale też i zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców. Niesamowity kształt chmury, która pojawiła się nad Portugalią, została nazwana “Ręką Boga”’.

32-letni bloger Rogerio Pacheco nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, gdy spojrzał na chmury, dojeżdżając do pracy w porannych godzinach szczytu. Imponująca formacja wzbudziła jego respekt i niemal od razu postanowił opublikować swoje zdjęcia na blogu, który prowadzi.

Zdumieni obserwatorzy porównali jasne pomarańczowe chmury z płonącą Wściekłą Pięścią do słynnej komety opisywanej w klasycznej grze wideo Final Fantasy VII. „Gdy tylko zobaczyłem to na niebie, od razu byłem zaintrygowany i po prostu musiałem chwycić aparat, by zrobić to zdjęcie” – powiedział Pachero. „Nie byłem jedynym, który zdawał się go zauważyć i widziałem, że inni ludzie też patrzyli w niebo” – dodał.

Te chmury to tzw. altocumulus lenticularis, czyli chmura w kształcie soczewki ustawiona pod kątem prostym do kierunku wiatru, a równolegle do linii gór. Jest typowa dla zjawiska fenowego. Nie stanowi ona żadnego zagrożenia dla ludzi.

Źródło: Przyroda, Pogoda, Klimat

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.