facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 25 gru, 2017
- brak komentarzy
Pogoda przypominająca późną jesień. Prognoza pogody i optycznie w niebo 25.12.2017r. – 31.12.2017r.

Rozpoczął się ostatni tydzień grudnia i ostatni tydzień 2017 roku. Prognozy pogody bardziej przypominają przełom października i listopada a nie końcówkę grudnia. W tym roku mamy bardzo dużo incydentów wiatrowych, fatalnych w skutkach dla drzew. W nocy z 23 na 24 grudnia najmocniej wiało w północnej części kraju, na wybrzeżu, gdzie porywy wiatru osiągały 100 km/h. Kilkadziesiąt tysięcy osób nie miało prądu.

Największe wichury przetoczyły się przez województwo pomorskie. W Gdańsku poryw wiatru osiągnął 100 km/h, na Helu 97 km/h, a w Łebie 94 km/h. Na pozostałym obszarze wiało słabiej, choć na Warmii i Mazurach, Podlasiu, zachodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie prędkość zachodniego wiatru osiągała ponad 75 km/h. Na zachodzie i południu wiało słabiej, ok. 60 km/h.

W ostatnim tygodniu w roku, w pogodzie nie wydarzy się nic, co by miało zapowiadać nadejście śnieżnej i mroźnej zimy. Wprawdzie w połowie tygodnia ochłodzi się i może spaść śnieg, ale będzie to jedynie bardzo lekki i nie wszędzie widoczny powiew namiastki zimy. Jeśli wierzyć prognozom dwutygodniowym, pierwszy tydzień stycznia będzie kontynuacją pogody znanej z ostatnich tygodni. Czyli ciepło, bardzo pochmurno z opadami, głównie deszczu.

Poniedziałek, 25 grudnia 2017
Początek nowego tygodnia (Boże Narodzenie) będzie się różnił od poprzedniego dnia tylko tym, że będzie mniej opadów, choć w dalszym ciągu będą się one pojawiać. Po południu na Śląsku i w Małopolsce w końcu powinno przestać padać i zaczną pojawiać się rozpogodzenia. Temperatura będzie wyrównana w całym kraju i wyniesie przeważnie 8-10 stopni C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowo-zachodnich.

Wtorek, 26 grudnia 2017
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia pojawi się lekki mróz na południu kraju, przeważnie -2/-1 stopnia C. Za to będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze pochmurno i na plusie, jednak w ciągu dnia jest szansa, że rozpogodzi się w Wielkopolsce, w centrum, Mazowszu i na Lubelszczyźnie. Chmury najdłużej utrzymają się na północy, pod koniec dnia na Pomorzu Zachodnim znów może zacząć padać niewielki deszcz, a od Ziemi Lubuskiej i Śląska po Małopolskę i Podkarpacie piękna, słoneczna aura powinna panować przez cały dzień. Temperatura wyniesie od 4-5 stopni C w rejonie Zatoki Gdańskiej, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu, 6-8 stopni C w głębi kraju do 9-10 stopni C miejscami w Małopolsce i Podkarpaciu oraz na krańcach zachodnich. Wiatr z południa, umiarkowany, w rejonach podgórskich silniejszy, przejściowo możliwy halny.

Środa, 27 grudnia 2017
W środę na Pomorzu, w Wielkopolsce, Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej będzie przeważać duże zachmurzenie, ale obejdzie się najprawdopodobniej bez deszczu. Wschód, południe i centrum kraju zapowiadają się pogodne, przez co nad ranem pojawi się lekki mróz do -4/-1 stopnia C. W dzień najchłodniej na północy – od 2 do 4 stopni C, 5-6 stopni C w centrum do 7-9 stopni C na Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu. Wiatr pozostanie umiarkowany, z południowego-wschodu i południa.

Czwartek, 28 grudnia 2017
W czwartek pogodnie i bardzo ciepło na południowym wschodzie, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie 9-10 stopni C. Nad resztą kraju pojawi się front z opadami deszczu, za którym zacznie napływać chłodniejsze powietrze i na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku termometry wskażą maksymalnie 3-4 stopnie C. Wiatr z kierunku południowego, zacznie skręcać na północno-zachodni i ta zmiana kierunku wiatru będzie zwiastunem zmiany pogody.

Piątek, 29 grudnia 2017
W piątek temperatury już w całym kraju spadną poniżej 5 stopni C, na ogół odnotuje się od 1 do 4 stopni C, ale w zamian powinno być więcej słonecznych chwil. Słaby śnieg może z rana popadać gdzieniegdzie na wschodzie, a pod koniec dnia deszcz ze śniegiem miejscami na zachodzie. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany.

Weekend, 30-31 grudnia 2017
W sobotę na zachodzie kraju spodziewane są opady deszczu, deszcz ze śniegiem i śnieg, a na wschodzie przeważać ma sucha i pogodna aura. Temperatury wyrównane – od 2 do 4-5 stopni C. Wiatr słaby, tylko miejscami umiarkowany z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego. W Sylwestra opady deszczu prognozowane są głównie w regionach zachodnich. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń będzie na południu, wschodzie i w centrum. Temperatura podzieli Polskę na chłodniejszy wschód i cieplejszy zachód.

OPTYCZNIE W NIEBO 25.12.2017r. – 31.12.2017r.

25.12.2017r. – godz. 18:54 – Koniunkcja Wenus i Saturn w odległości – 1°08`;

26.12.2017r. – godz. 10:19 – faza Księżyca – 1 kwadra;

31.12.2017r. – godz. 01:38 – Koniunkcja Księżyc i Aldebaran w odległości – 0°45`.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.