facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 11 sty, 2016
- brak komentarzy
Pogodowy “koktajl” nad Polską.

CIMG74160000518900005188

Wczorajsze “wariacje” modeli numerycznych, potwierdziły wielką mieszankę pogodową, która ma miejsce dzisiaj nad Polską. Jak podają Polscy Łowcy Burz: Polska pozostaje pod wpływem pofalowanego frontu atmosferycznego, wzdłuż którego na południu formuje się kolejna strefa opadów. Kilka godzin temu obfite opady mokrego śniegu przetoczyły się nad częścią rejonów północnych oraz na północnym – wschodzie kraju, natomiast kolejne godziny przyniosą następną porcję opadów mieszanych. Najsilniejsze opady deszczu spodziewane są na południu, południowym – wschodzie i częściowo wschodzie. Z biegiem nocy w głębi kraju, a także cz. w województwach wschodnich, zachodnich i na północnym – wschodzie zaczną występować korzystne warunki dla opadów mokrego śniegu. Prognozy wskazują, że najbliższej nocy wzdłuż strefy frontowej będzie przemieszczać się centrum układu niskiego ciśnienia “Daniella”, którego trajektoria ma przebiegać w pasie od rejonów południowych po województwa wschodnie.

Do tego, pojawiły się ostrzeżenia przed oblodzeniem w całej północnej części kraju (pokazuje to mapka portalu Twoja Pogoda).

Na południu kraju zaczął wiać halny (fen), czyli ciepły i suchy wiatr, który spływa ze szczytów górskich w kierunku dolin. Dzięki niemu temperatura u stóp Karpat poszła w górę. W Lesku odnotowano 8 stopni, a w Przemyślu i Bielsku-Białej 7 stopni.
Podsumowując, mamy w Polsce kilka typów pogody. Pada śnieg i deszcz ze śniegiem, występują oblodzenia, wieje halny, miejscami nie pada w ogóle i jest pogodnie. Temperatury, wahają się od 0 do 8 stopni na plusie. Jednym zdaniem – bigos, koktajl i mieszanka owocowo-warzywna. ;))

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.