facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 16 cze, 2020
- 2 komentarze
Półmetek konkursu na Drzewo Roku 2020. Wrocławskie rozczarowanie i brak zainteresowania głosowaniem.

Półmetek konkursu na Drzewo Roku 2020. Wrocławskie rozczarowanie i brak zainteresowania głosowaniem.

Miało być tak pięknie, a wychodzi blamaż po całości. Na półmetku 10. finału konkursu na Drzewo Roku, wrocławski dąb szypułkowy “Przewodnik” zajmuje 9 miejsce (384 głosy) i jest już praktycznie bez szansy, aby dogonić dendrologiczny peleton, w którym prowadzi lipa św. Jana Nepomucena (4212 głosów). Drugie miejsce zajmuje sosna Falenicka, będąca przez długi czas liderką (3491 głosów), a trzecie dwa piękne buki w odmianie płaczącej Smutni Bracia (2246 głosów).

Link do głosowania: https://www.drzeworoku.pl/

Kampania informacyjna na Facebooku okazała się masywnym niewypałem. Większość instytucji, grup i społeczności skupiających miłośników przyrody wrocławskiej i samego miasta Wrocławia, a także media nie wykazały zainteresowania konkursem. Nawet jedna z organizacji ekologicznych odpisała mi, że nie podejmą u siebie tematu konkursu, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Niemniej pragnę podziękować tym, którzy wsparli wrocławskie drzewo i udostępnili informację o konkursie, m.in. portalowi www.wroclaw.plhttps://www.wroclaw.pl/srodowisko/wroclawski-przewodnik-w-konkursie-drzewo-roku-2020 ), Regionalnej Dyrekcji LP we Wrocławiu, facebookowej stronie Zielony Wrocław, grupie Zieleń Wrocławska i kilkudziesięciu znajomym, którzy także dopingują “Przewodnika”. Pozostała jeszcze telewizja, która wykazała zainteresowanie i z którą skontaktuję się jutro.

Informacja o konkursie dotarła do tysięcy osób. Niestety, zainteresowanie nim jest bardzo mizerne i chyba już nikt i nic nie poderwie Wrocławian do głosowania. W tej sytuacji, pozostanie mi podać na początku lipca ostateczne wyniki konkursu, bez dodatkowych wpisów dopingujących drzewo. Sama idea konkursu jest wspaniała, ale podjąłem już decyzję, że to było ostatnie drzewo, które do niego zgłosiłem.

Niemniej, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło na pniu, ponieważ z całej sytuacji wyciągnąłem ciekawe wnioski i spostrzeżenia, które pozwolę zachować dla siebie.

WYNIKI KONKURSU DRZEWO ROKU 2020 NA DZIEŃ 15.06.2020 r.

MIEJSCE

DRZEWO

ILOŚĆ GŁOSÓW

1

LIPA ŚW. JANA NEPOMUCENA

4 212

2

SOSNA FALENICKA

3 491

3

SMUTNI BRACIA

2 246

4

MIŁORZĄB W BYDGOSZCZY

1 727

5

SOSNA GRUBA KAŚKA

813

6

DĄB WOLNOŚCI

758

7

DĄB BOLEK

488

8

JODŁA ELŻBIETA

422

9

DĄB PRZEWODNIK

384

10

LIPA WOLNOŚCI

314

11

DĄB DOBRODZIEJ

282

12

KLON LITERAT

194

13

ALEJA KLONÓW W ZŁOTYM POTOKU

186

14

KASZTANOWIEC ANTEK

161

15

DĄB W KRZĘTOWIE

145

16

DĄB W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

70

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • wojek //19 cze 2020

  Witaj Paweł:)
  Nie martw się nie wychodzi z drzewem to zgłosimy do konkursu najlepszą scenę erotyczną pod drzewem w serialu jakimś tam… Zobaczysz ile będzie głosów… A dzisiaj cóż totalna klapa. Wiesz, że mam i do tego drzewa i w ogóle miejsca sentyment. Widzę, że trochę pomogli mi znajomi z pracy i to spoza Wrocławia. Co z tego? Tych głosów jest za mało, zresztą skoro Wrocławianie mają w poważaniu to dlaczego mamy wymagać więcej od ludzi z innych miescowości. Na marginesie dla mnie jest wręcz niepojęte to co piszesz. Wrocławskie organizacje podobno proekologiczne nie wyrażają zainteresowania głosowaniem?! Inna sprawa, że co do takich organizacji to mam swoje zdanie (nie generalizując oczywiście) ale nie będę tutaj nic więcej na ten temat pisał. Zresztą na pewno wiesz o czym myślę….
  Cóż musimy jakoś przełknąć gorzką pigułkę, no cóż jeszcze mamy troszkę czasu a może jednak ferajna się obudzi.
  Pozdrawiam serdecznie
  Darz Grzyb Przyjacielu.

  • Paweł Lenart //23 cze 2020

   Cześć Wojtek. 😉
   Ja skomentuję to tak: tylu mamy miłośników drzew we Wrocławiu, ile oddanych głosów. Reszta to pozerstwo. Wszystko na ten temat. Dzięki za Twój głos i tych, których zmobilizowałeś.
   Pozdrawiam.