facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 06 lut, 2016
- brak komentarzy
Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed silnym wiatrem.

CIMG6178

Piękną, ciepłą i wietrzną pogodą w sobotę, zawdzięczaliśmy m.in. wiatrowi halnemu, który osusza powietrze i powoduje wzrost temperatury. Dzisiaj w nocy i jutro w dzień, halny przybierze na sile i stanie się miejscami niebezpieczny. Jak informują Polscy Łowcy Burz:

“Uwaga! Niebawem na naszej stronie zaczną obowiązywać ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed silnym wiatrem fenowym, który obecnie zaczyna się wzmacniać na południu naszego kraju. Ostrzeżenia zostaną wydane dla południowej części województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. W szczególności mocno będzie wiało w trakcie jutrzejszego dnia – pod Tatrami prędkość wiatru w porywach może wynieść nawet ok. 110-120 km/h, natomiast w wyższych partiach gór nawet do ok. 140 km/h. Mocno będzie wiało także na Pogórzu Karpackim, gdzie pojedyncze porywy wiatru będą mogły dochodzić nawet do ok. 90-110 km/h. Powieje także w Sudetach, a w szczególności we wschodniej części Kotliny Kłodzkiej – nawet do ok. 90 km/h”.

“Im dalej na północ, tym wiatr generalnie będzie słabszy. W województwach środkowych, północno-wschodnich i północnych, maksymalne porywy wiatru dojdą przeważnie do ok. 40-55 km/h, natomiast jeszcze słabiej powieje jutro na Pomorzu Zachodnim, częściowo w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej, gdzie prędkość wiatru generalnie nie będzie przekraczać wartości ok. 30-40 km/h”.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.