facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 23 maj, 2019
- 6 komentarzy
Pomóżmy Tomkowi wydać książkę – “Puszcza Gigantów. Rzecz o białowieskich dębach”.

ZBIERAMY NA WYDANIE KSIĄŻKI O PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ – “PUSZCZA GIGANTÓW. RZECZ O BIAŁOWIESKICH DĘBACH”.

Jeden z najbardziej zasłużonych w Polsce treehunterów – Tomek Niechoda, planuje wydać wyjątkową książkę o najwspanialszych dębach Puszczy Białowieskiej. Tomek, od ponad trzydziestu lat mierzy, fotografuje i obserwuje puszczańskie olbrzymy, których pokrój i sylwetka nie mają sobie równych w całym kraju. Żeby książka mogła być wydana, Tomek potrzebuje wsparcia i w tym celu utworzył publiczną zbiórkę. Poniżej więcej informacji na ten temat, a ja w swoim i Tomka imieniu, bardzo proszę o wsparcie. Ten album musi ujrzeć światło dzienne! 

Link do zbiórki:

https://pomagam.pl/puszczagigantow?utm_medium=news&utm_source=email

Nazywamy się Tomasz Niechoda i  Agnieszka Aleksiejczuk  i wraz z przyjaciółmi będącymi tak jak i my miłośnikami Puszczy Białowieskiej  napisaliśmy książkę “Puszcza Gigantów. Rzecz o białowieskich dębach”.

Za opis zawartości ok. 160 stron książki niech służy fragment wstępu do niej: “To tu występuje największe nagromadzenie ogromnych dębów szypułkowych w Polsce szacowane tylko w samej polskiej części Puszczy na ok. 4000 drzew o obwodzie pnia > 395 cm (stan z 2016 r.). A gdyby przyjąć kryterium 300 cm obwodu kwalifikujące dąb szypułkowy jako pomnik przyrody to szacujemy, że takich dębów – pomników przyrody może być nawet ponad 6000. I chociaż w naszym kraju znajdziemy grubsze dęby niż te białowieskie, to nigdzie indziej nie znajdziemy tak wielkiej ich koncentracji.”

“W naszej podróży zapoznamy się z rozmiarami najwyższych i najgrubszych dębów oraz innych gatunków drzew rosnących w Puszczy Białowieskiej, tych żywych i tych już martwych. Odwiedzimy też dębowe “sanktuaria”, gdzie rosną skupienia najwyższych i najpotężniejszych dębów. To w tych miejscach poczujemy Moc Puszczy. Zapraszamy.”

Oprócz opisu drzew Puszczy Białowieskiej o wielkich rozmiarach książka zawiera  też opis tras rowerowych do najpotężniejszych drzew zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej. Wszystko okraszone jest ponad 100 kolorowymi zdjęciami.

OKŁADKA I PRZYKŁADOWA STRONA

 

Nasza książka jest też mocnym głosem sprzeciwu wobec twierdzenia niektórych środowisk, że w tej Puszczy to już niczego nie ma, że wszystko zjadł kornik, albo: “wszystko już uschło i same graby Panie tam rosną”. Jest głosem, który jasno i dobitnie mówi, że Puszcza Białowieska jest wyjątkowa i to nie tylko na mapie przyrodniczej Polski, ale i całej Europy.

Wydawcą naszej książki będzie Biuro Ekspertyz Przyrodniczo-Leśnych. Kwota dotyczy wyłącznie kosztów wydania książki, bez jakichkolwiek honorariów dla autorów.

Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty.

KAŻDA OSOBA, KTÓRA WPŁACI MINIMUM 35 ZŁ OTRZYMA KSIĄŻKĘ W FORMIE PDF., A JEŚLI 50 ZŁ I WIĘCEJ – KSIĄŻKĘ WRAZ Z DEDYKACJAMI AUTORÓW.

SPIS TREŚCI

Zdjęcia pochodzą ze strony Tomka Niechody: https://www.drzewa.puszcza-bialowieska.eu/

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • wojek //23 maj 2019

  Witajcie Towarzyszu Lenart:)
  Inicjatywa cenna i godna polecenia. Zostanie ona poparta przez Komitet Centralny, tym bardziej, że Puszcza Białowieska i Puszcza Knyszyńska no można powiedzieć, że to jedno:) z tym, że duża część Puszczy Białowieskiej leży na terenie Białorusi. Oczywiście Wasza rekomendacja jest dla nas najzupełniej wystarczająca:)
  Pozdrawiam serdecznie

  • Paweł Lenart //24 maj 2019

   Widziałem już wpłatę od “Starego Wojciecha” W swoim i Tomka imieniu BARDZO DZIĘKUJEMY!!! 😉

 • krzysiek z lasu //24 maj 2019

  Mam ogromną nadzieję że książkę uda się wydać.
  No i czekam na nią, wraz z dedykacjami 😉
  Pozdrawiam 🙂

  • Paweł Lenart //24 maj 2019

   Serdeczne dzięki Krzysiek!. 😉 Ja też już dokonałem wpłaty i mam nadzieję, że ta wyjątkowa książka zostanie wydana. 😉

 • wojek //24 maj 2019

  Witajcie Towarzyszu Pawle:)
  Wszystko pięknie będę czekał na egzemplarz książki z dedykacją:) Ale jeśli książka okaże się marna obciażymy Was z Towarzyszem Krzysztofem maksymalną dopuszczalną przez Regulamin Partyjny grzywną:)
  Serdecznie pozdrawiam
  Darz Grzyb:)
  Ps. A jeśli masz jakiś kontakt z Towarzyszem Tomaszem to pogratuluj mu ode mnie cennej inicjatywy:)

  • Paweł Lenart //26 maj 2019

   Gratulacje poszły i podziękowania dla Ciebie od Tomka także. 😉