facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 02 kwi, 2017
- brak komentarzy
Powrót wiosennych temperatur, po połowie tygodnia większe ochłodzenie. Prognoza pogody i optycznie w niebo 03.04.2017r. – 09.04.2017r.

Lato. Tak można podsumować pogodę przełomu marca i kwietnia 2017 roku. Po tygodniach oczekiwania na porządne uderzenie wiosny, w wielu miejscach kraju zrobiła się wręcz letnia pogoda z temperaturami dochodzącymi do 25 stopni na plusie. Nie pozostało to bez znaczenia na wegetację w przyrodzie. Z dnia na dzień robi się coraz bardziej zielono, pąki u niektórych kasztanowców już zaczynają pękać, nie wspominające o “strzelających” zielenią klonach czy wierzbach płaczących. W parkach i lasach pojawiły się dywany najprzeróżniejszych kwiatów. Czyli proszę Państwa – wiosna w najpiękniejszej odmianie właśnie się rozpoczęła. ;))

Wraz z kwietniem oficjalnie rozpoczął się sezon burzowy 2017, a także – znacznie zwiększone zagrożenie pożarowe w lasach. Tradycyjnie leśnicy i strażacy apelują o ostrożność ponieważ ściółka z powodu braku liści na drzewach wysycha w oka mgnieniu. W nadchodzącym tygodniu czeka nas zmiana pogody ze stopniowym ochłodzeniem, którego kulminacja nastąpi pod koniec tygodnia. Tak ciepłych dni jak ostatnio z pewnością na razie nie będzie.

Poniedziałek, 03 kwietnia 2017
Już od poniedziałku zacznie się ochładzać, ale i tak będzie przyjemnie ciepło, zwłaszcza w głębi kraju, gdzie odnotuje się 14-16 stopni C i na Podkarpaciu oraz Roztoczu z 17-18 stopniami C na plusie. Nad samym morzem będzie w granicach 7-8 stopni C, a na Suwalszczyźnie maksymalnie 11 stopni C. Na północnym zachodzie oraz w centrum na ogół bez opadów. Przelotne deszcze i burze pojawią się za to w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, w Małopolsce, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Wtorek, 04 kwietnia 2017
We wtorek pogoda będzie dopisywać na północy, wschodzie oraz w centrum naszego kraju – tutaj sporo pogodnego nieba i raczej bez opadów. Największe zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, a lokalnie również z burzami spodziewane jest na Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu. Temperatura maksymalna od 6-8 stopni C nad samym morzem i w Kotlinach Sudeckich, 12-14 stopni C w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, Warmii i Podlasiu, 15-16 stopni C w głębi kraju do 17-18 stopni C na południowym wschodzie. Wiatr na północy słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

Środa, 05 kwietnia 2017
W środę pogoda zacznie ulegać większym zmianom. Nad Pomorze w ciągu dnia nasunie się front chłodny z porcją opadów. Grzmieć i padać będzie również od Podlasia po Małopolskę, Górny Śląsk i Podkarpacie. Temperatura jeszcze nie najgorsza, bo od 7-9 stopni C na Pomorzu, 12-15 stopni C w głębi kraju do 16-18 stopni C na południowym wschodzie. Wiatr ponownie zacznie skręcać na północno-zachodni i zachodni, będzie umiarkowany.

Czwartek, 06 kwietnia 2017
W czwartek znajdziemy się pod wpływem zatoki niżowej. W dzień wskutek napływu zimnego powietrza dojdzie do pionowego gradientu temperatury i niemal wszędzie oprócz krańców zachodnich i wybrzeża pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze. Z racji obniżonej izotermy zera możliwe będą również opady gradu i krupy śnieżnej. Zrobi się zimno – od 6 stopni C nad morzem, 7-9 stopni C na wschodzie, południu i w centrum, do 10-12 stopni C w regionach zachodnich. Jednak silny i porywisty północno-zachodni wiatr, osiągający 60-70 km/h skutecznie zwiększy odczucie zimna.

Piątek, 07 kwietnia 2017
W piątek o poranku na wschodzie przymrozki do -2 stopni C. W ciągu dnia przybędzie kolejna strefa chmur z opadami deszczu. Temperatury będą niskie – zaledwie od 4-6 stopni C na Śląsku, w Małopolsce, w Górach Świętokrzyskich i lokalnie na wybrzeżu, 7-9 stopni C od Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski przez centrum po dzielnice wschodnie do 10-12 stopni C na Pojezierzu Pomorskim, Kujawach i Warmii. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany.

Weekend, 08-09 kwietnia 2017
Drugi weekend kwietnia będzie zdecydowanie odmienny od pierwszego, z letnią z pogodą. Przeważnie odnotuje się od 7-9 stopni C na północy do 12-14 stopni C na zachodzie i południu, czyli raczej zimno lub chłodno. Nad ranem lokalnie przymrozki, a w dzień miejscami przelotnie popada. Niedziela Palmowa zapowiada się zimna. W dalszej perspektywie (po 10 kwietnia) widać w prognozach zarówno ocieplenie, jak i ochłodzenie. Czyżby zimna i “biała” Wielkanoc? Oby nie.

OPTYCZNIE W NIEBO 03.04.2017r. – 09.04.2017r.

03.04.2017r. – godz. 18:38, faza Księżyca – pierwsza kwadra,

07.04.2017r. – godz. 21:38, Jowisz w opozycji.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.