facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 18 gru, 2016
- brak komentarzy
Późna jesień, mgły, przymrozki i słonecznie. Ostrej i śnieżnej zimy nie widać. Prognoza pogody i optycznie w niebo 19.12.2016r. – 25.12.2016r.

Koniec roku coraz bliżej. Święta mamy za pasem, astronomiczną zimę również. Oficjalnie, najzimniejsza pora roku, rozpocznie się w najbliższą środę, 21 grudnia. Natomiast śnieżnej i mroźnej odmiany zimy w całej Polsce nie widać. Jej namiastki i podrygi w postaci śniegu, będą pojawiać się tylko w górach i na krańcach północno-wschodnich i wschodnich. Na większym obszarze kraju, objawi się ona wyłącznie pod postacią nocnych przymrozków. Prognozy pogody do końca roku nie widzą żadnego, istotnego “ataku” zimy. Podchodząc ostrożnie do jeszcze dalszych prognoz, zimy nie widać nawet do 10 stycznia. Wprawdzie tak ciepłych Świąt, jak w zeszłym roku nie będzie, ale jest szansa, że w drugi ich dzień, temperatury na zachodzie i południu kraju, przekroczą 10 stopni na plusie.

Poniedziałek, 19 grudnia 2016
Nowy tydzień przywita nas typowo późnojesienną pogodą. Niebo zdominują chmury stratus, które nie dopuszczą promieni słonecznych. Do tego, spodziewane są bardzo gęste mgły, które ograniczą widzialność poniżej 100 metrów. Lokalnie, możliwe są słabe opady mżawki, a trochę słońca pojawi się na południowym zachodzie. Temperatury w dzień na plusie – od 1 do 3 stopni C, a na krańcach zachodnich i miejscami na południu oraz nad morzem jeszcze o 1-2 stopnie C cieplej. Wiatr na wschodzie i północnym wschodzie okresami umiarkowany, zachodni, na południu i zachodzie słaby, zmienny, z przewagą południowego.

Wtorek, 20 grudnia 2016
Koniec astronomicznej jesieni pożegna nas pogodą jesienną. ;)) Przewaga chmur i mgieł. Zimno – od 1 do 3 stopni C. Z kolei na południu i południowym zachodzie będzie najpogodniej – o poranku przymrozki do -5/-3 stopni C, w ciągu dnia od 3 do 5 stopni C. Wiatr z południowego-wschodu, słaby i umiarkowany. Opadów nie będzie, co najwyżej nieliczne mżawki.

Środa, 21 grudnia 2016
Przy nocnych rozpogodzeniach, spodziewane są liczne przymrozki na poziomie do -5/-3 stopni C. W ciągu dnia za sprawą słońca, temperatura będzie rosnąć, osiągając 1-2 stopnie na Podlasiu, 3-5 stopni w głębi kraju do 6-7 stopni miejscami na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce i południu Wielkopolski. Wiatr z południowego-zachodu i południa, umiarkowany. Nigdzie nie powinno padać.

Czwartek, 22 grudnia 2016
 Kontynuacja wyżowej pogody z dużą ilością Słońca. Miejscami będzie bezchmurnie przez cały dzień. Poranki mroźne do -6/-4 stopni C, a w dzień przeważnie o 10 stopni cieplej – na południu, zachodzie oraz w centrum 4-6 stopni C, a lokalnie jeszcze o 1-2 stopnie więcej. Na Warmii i Podlasiu 0-1 stopień. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

Piątek, 23 grudnia 2016
W piątek chmur nieco przybędzie za sprawą mało aktywnego frontu atmosferycznego, który będzie się przemieszczać z zachodu na wschód kraju. Opady, jeżeli w ogóle wystąpią, będą przelotne i symboliczne. Temperatury pozostaną wysokie – od 3-4 stopni C na wschodzie i w Małopolsce, do 6-7 stopni C na północy, zachodzie oraz w centrum. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Sobota, 24 grudnia 2016
Wigilia będzie prawdopodobnie najchłodniejszym dniem zbliżających się świąt. O poranku prawie wszędzie lekki mróz i mgły. Na północy i północnym wschodzie Polski w ciągu dnia będzie pochmurno i najchłodniej – od 0 do 2 stopni C. Jednak od południa będzie się szybko wypogadzać. Zanik zachmurzenia przyniesie nam ocieplenie, największe na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, gdzie słupki rtęci przekroczą 5 stopni C. Wiatr z południa, umiarkowany.

Niedziela, 25 grudnia 2016
Boże Narodzenie z porannymi przymrozkami, głównie na wschodzie i południu. W ciągu dnia z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front z opadami deszczu i zrobi się ciepło – przeważnie od 2 do 6 stopni. Wiatr z zachodu, umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty. To będzie zapowiedź jeszcze cieplejszego, drugiego dnia świąt, gdzie temperatury osiągną 10 stopni na plusie, a może i nawet więcej. Za ciepłą pogodę “zapłacimy” silniejszym wiatrem i opadami deszczu.

OPTYCZNIE W NIEBO 19.12.2016r. – 25.12.2016r.

21.12.2016r. – godz. 01:55, faza Księżyca – ostatnia kwadra,

21.12.2016r. – godz. 11:44, początek astronomicznej zimy,

22.12.2016r. – godz. 18:30, koniunkcja Księżyc – Jowisz w odległości – 2°17.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.