facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 17 sty, 2024
- 2 komentarze
Przedłużenie konkursu „Polskie dęby. 100 dębów na stulecie PTD”.

Przedłużenie konkursu

„Polskie dęby. 100 dębów na stulecie PTD”.

Na początku maja 2023 roku podałem informację, że w związku ze zbliżającą się setną rocznicą powstania Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, Zarząd Główny powziął decyzję, że jedną z form uświetnienia rocznicy będzie wydanie albumu rocznicowego o roboczym tytule POLSKIE DĘBY – Sto dębów na stulecie Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego”.

Konkurs miał zostać przeprowadzony w terminie od 03 maja 2023 r. do 31 stycznia 2024 r., ale nastąpiły pewne zmiany. Jak podano niedawno na stronie Sekcji Drzew Pomnikowych PTD ( https://sdpptd.pl/News/PTD100News.aspx?date=2024-01-06 ): “Wszystkich zainteresowanych informujemy, że w porozumieniu z Zarządem Głównym zostały dokonane zmiany w Regulaminie Konkursu „100 dębów”. Były one podyktowane zbyt małą, jak na potrzeby albumu, ilością zgłoszeń. Do dnia 2 stycznia 2024 r. zgłoszono poprawnie tylko 65 dębów. Aby poprawić tą sytuację postanowiono przesunąć termin przyjmowania zgłoszeń na 15 marca 2024 r., oraz dopuścić do Konkursu zdjęcia i pomiary dębów wykonane wcześniej.

Zmianie uległy pkt. 4 i 5 Regulaminu, które otrzymały następujące brzmienie:

4. Zdjęcia i pomiary dębów powinny być wykonane, o ile jest to możliwe, po 01.01 2023 r. Zdjęcia zrobione wcześniej można zgłaszać pod warunkiem, że autor zgłoszenia ma pewność, że drzewo od czasu zrobienia zdjęć nie zmieniło drastycznie swojego wyglądu. W opisie zdjęć powinna być podana data wykonania.

5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 10 maja 2023 r. do 15 marca 2024 r. Do 31 marca 2024 r. będą przyjmowane korekty do zgłoszeń nadesłanych wcześniej.

Raz jeszcze zachęcamy wszystkich członków Towarzystwa do udziału w tworzeniu jubileuszowej publikacji. Autorów zgłoszeń prosimy o pilne przesyłanie swoich opracowań na adres: zgloszenie.deby100@ptd.pl.

Źródło: https://sdpptd.pl/Default.aspx

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blip
 • Blogger.com
 • Drukuj
 • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • wojek //31 sty 2024

  Witaj Paweł:)
  A czy zostały zgłoszone do Konkursu nasze dęby. Np. Dąb Stary Wojciech spod Dworca PKS:)
  Pozdrawiam

  • Paweł Lenart //01 lut 2024

   Witaj Wojtek. 😉
   Jeszcze nie zgłosiłem moich kandydatów z uwagi na konieczność dopełnienia pewnych formalności, ale jak już wszystko załatwię, opublikuję listą kandydatów na blogu. Dąb Stary Wojciech “Przewodnik” będzie na niej obowiązkowo. 😉
   Pozdrawiam. 😉